Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. júl. 2020Margita
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
13.10.2010 10:56 Zaujímavosti
TU s podporou T-systems Slovakia otvorila multimediálnu poslucháreň
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.10.2010 10:56 Zaujímavosti

TU s podporou T-systems Slovakia otvorila multimediálnu poslucháreň
V rámci Dňa otvorených dverí Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) dnes v jej priestoroch slávnostne otvorili veľkokapacitnú multimediálnu poslucháreň, ktorej rekonštrukciu v celkovej hodnote viac ako 150.000 eur finančne podporila spoločnosť T-Systems Slovakia sumou takmer 66.000 eur. Podľa rektora TUKE Antona Čižmára ide po spoločnostiach U.S. Steel Košice a Tepláreň Košice už o tretiu takúto veľkokapacitnú poslucháreň, na ktorej rekonštrukcii sa významne podieľala súkromná spoločnosť.
Ako uviedol Čižmár, je to ukážka spolupráce jedného zo strategických partnerov TUKE v oblasti informačných a komunikačných technológií (IKT). „Dokázali sme sa flexibilne prispôsobiť požiadavkám spoločnosti T-systems v takmer 20 študijných predmetoch. Táto poslucháreň bude, samozrejme, prioritne slúžiť našim študentom, ale aj spoločnosti T-systems na propagáciu svojich aktivít práve v komunite našich študentov a zamestnancov,“ pokračoval Čižmár. Pri tejto príležitosti udelil rektor Zlatú medailu univerzity za mimoriadny prínos pre rozvoj TUKE Franzovi Grohsovi, senior-viceprezidentovi T-Systems International ICT - Operations pre región Veľkej Británie a strednej a východnej Európy. Zlatú medailu tohto druhu v histórii univerzity získalo len niekoľko významných osobností.
Podľa Grohsa jednou z nadnárodných priorít spoločnosti T-Systems International je podporovať vzdelávanie a výchovu nových IT odborníkov. Súvisí to aj s ich stratégiou vybudovať na východe Slovenska silné centrum pre správu IKT infraštruktúry a TUKE v tomto procese zohráva podľa neho kľúčovú úlohu.
Spoločnosť T-Systems Slovakia, ktorá služby v oblasti IKT poskytuje významným korporáciám z celého sveta, pôsobí v Košiciach od apríla 2006 a stala sa významným zamestnávateľom v regióne. Z pôvodného počtu 23 zamestnancov ich dnes v spoločnosti pracuje vyše 2000 a z nich je okolo 1300 absolventov TUKE. Spoločnosť doteraz podporila viacero projektov, ktoré výrazne zlepšili podmienky na vzdelávanie mladých ľudí. Zároveň vytvorila viacero úspešných vzdelávacích projektov pre IT špecialistov v spolupráci s TUKE a UPJŠ. Pilotným projektom je Summer UniversITy, ktorá beží už piaty rok v letných mesiacoch a je prístupná aj širokej verejnosti, Evening University, ktorá je prístupná výlučne pre študentov univerzít. Najvýznamnejším spoločným projektom TUKE a T-Systems je T-Systems Education Academy. V rámci nej sa na Fakulte informatiky a elektrotechniky pripravuje ročne 1000 študentov v oblastiach, ktoré najviac potrebuje IKT priemysel.
V marci 2007 bola spoločnosť jedným zo zakladajúcich členov združenia Košice IT Valley, ktorého cieľom je vytvárať predpoklady a vhodné podmienky na rozvoj priemyslu IKT na území východného Slovenska. Podľa generálneho riaditeľa T-Systems Slovakia v Košiciach Jozefa Ondáša plán združenia zdvojnásobiť HDP a počet zamestnancov IKT sa podarilo splniť za štyri roky. „Teraz sa budeme venovať hlavne odbornému rastu a zvyšovaniu zrelosti firmy vo všetkých oblastiach jej pôsobenia. A to si nevieme predstaviť bez spolupráce s Technickou univerzitou. Bojujeme o získanie dosť veľkých prostriedkov z európskych fondov na to, aby sme založili spoločné kompetenčné centrum. Pokiaľ by sa to stalo skutočnosťou, tak toto centrum bude mať možnosť naozaj na vysokej úrovni vychovávať nových odborníkov v oblasti informačných a komunikačných technológií,“ dodal Ondáš.

Zdroj: TASRreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok