Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. jún. 2022Melánia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Igor Matovič
Igor Matovič
20.05.2022 18:57 Zaujímavosti
Tri dôvody, prečo mal minister financií pravdu o rodine
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.05.2022 18:57 Zaujímavosti

Tri dôvody, prečo mal minister financií pravdu o rodinePre súčasného ministra financií Igora Matoviča je, okrem iného, typické, že pri výrokoch si nekladie nijaké hranice. Jednoducho povie, čo mu srdce na jazyk prinieslo. Je prirodzené, že nie každý ho chváli, väčšinou sa mu na hlavu znášajú kritika a nenávisť, pričom sa ani jednou vôbec nešetrí a hádže sa plným priehrštím. Inak to nebolo ani v súvislosti s istou myšlienkou, v ktorej jasne definoval, čo podľa neho znamená rodina a že čo sa toho týka, jednoducho nepripúšťa ani jeden jediný kompromis.


„Rodinu tvorí matka, otec a deti. A nie žiadne zhluky zvláštnych náhod,“ vyjadril sa Igor Matovič a zrejme ani netreba zdôrazňovať, že odpor voči názoru na seba nenechal dlho čakať.

 

 

Áno, v 21. storočí sme pyšní na pokrokové zmýšľanie, avšak ak sa na vec pozrieme z pohľadu Boha, ktorý síce vo viacerých smeroch podporuje vynaliezavosť, avšak v hodnotách sa nikdy nezmenil a ani sa nezmení, potom by sme sa mali spýtať, prečo by to nemohla byť pravda.

 

Tri dôvody

 

Ponúkam teda tri dôvody, pre ktoré, aspoň z kresťanského ponímania, rodinu skutočne tvorí muž, žena a spoločné potomstvo.

 

Po prvé, Boh svoj zámer dával najavo od počiatku stvorenia sveta.

 

Keď totiž vytvoril vody, hviezdy, ríšu zvierat a všetko, čo je viditeľné, dal si námahu a z prachu vymodeloval prvého človeka, muža Adama.

 

Adam mal byť spokojný, veď si nažíval v záhrade, v dokonalom spojení s nebeským otcom a netrápili ho choroby ani iné nešťastia duše.

 

 

Boh si ale všimol, a to bez toho, aby mu muž čokoľvek vravel, že mu predsa len niečo chýba. Niečo dôležité. Niečo, bez čoho by ľudstvo poznalo osamelosť veľkú ako zem.

 

„Toto bude tvoja žena,“ povedal Stvoriteľ, keď oživil Evu a zariadil všetko tak, aby spolu kráčali v dobrom aj v zlom, aby sa vzájomne ľúbili a dôverovali si. „Množte sa a zaplňte zem,“ prikázal napokon, čím určil, na akých princípoch má byť vystavaná rodina.

 

Prečítajte si tiež: Príbehy dvoch žien: Jedna počula, čo počuť nemala, a preto sa znovu začala smiať a druhá vedela, čo vedieť nechcela, a preto sa jej chcelo plakať

 

Po druhé, keď sa vo vopred danom čase narodil Ježiš ako Boží syn, Boh ho zoslal v podobe tela a daroval mu rodinu. Narodil sa zo ženy-panny, ktorá sa volala Mária a za otca, hoc nevlastného, lebo skutočným mu bol Boh, dostal muža dobrého a čestného, tesára Jozefa.

 

Všemohúci chcel, aby vyrastal v obklopení rodiny, lebo tak sa Mu páčilo a páči sa Mu i teraz, aj keď sa obdobia a roky pozmenili.

 

 

No a nakoniec po tretie, Biblia má čistý postoj voči rodine ako takej a nič, čo by sa vymykalo mužsko-ženskej súhre, neschvaľuje.

 

Samozrejme, nikto nie je povolaný nenávidieť a celkom iste nás nič neoprávňuje k odsudzovaniu, avšak nemôžeme žiť ani v klamstve a nahovárať si, že Boh zmýšľa inak. Nezabúdajme teda, že On, ktorý pozná lásku, lebo ňou sám je, učinil žitie najlepšie. Nikto by to nedokázal inak, lebo sa nenájde taký, čo by Mu bol podobný.

 

Možno vás zaujme: Ed Sheeran je dvojnásobným otcomreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Unsplash, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok