Tretie víťazstvo Fínov, druhá prehra Američanov

NETKY.SK • 10 Máj 2016, 07:45 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti Fínska sú naďalej stopercentní na svetovom šampionáte v Rusku. V pondelkovom zápase v rámci základnej B-skupiny v Petrohrade zvíťazili nad Američanmi 3:2.

Fíni vstúpili do duelu lepšie, v 13. min viedli o dva góly, presadili sa Mikko Koivu a Antti Pihlström. Už o minútu neskôr hráči USA skresali manko presným zásahom Franka Vatrana, nazad do hry o víťazstvo ich vrátil vyrovnávajúci gól Connora Murphyho v 41. min. O štyri minúty neskôr však Fíni ako prví v stretnutí zužitkovali presilovku a opäť viedli, skóroval Leo Komarov. Američania si do konca duelu už nevytvorili súvislejší nápor a nedokázali prekonať fínsku obranu. Zápas zaujal aj z pohľadu súboja očakávanej jednotky a dvojky tohtoročného draftu nádejí zámorskej NHL - Austona Matthewsa a Patrika Laineho.

Fínsku patrí druhá priečka v B-skupine, rovnako ako Kanada má deväť bodov z troch zápasov. V utorok sa môžu dotiahnuť Slováci, ktorí dosiaľ získali šesť bodov z dvoch stretnutí a nastúpia proti Nemecku (15.15 h SELČ).

B-skupina (Petrohrad):

Fínsko - USA 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 10. M. Koivu (Granlund, Aho), 13. Pihlström (Pulkkinen, Sallinen), 45. Komarov (Barkov, J. Jokinen) - 14. Vatrano (A. Matthews), 41. C. Murphy (Maroon, Larkin)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Fraňo (ČR) - Lazarev (Rus.), Malmqvist (Švéd.)

8. Bielorusko 3 0 0 0 3 5:20 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.