Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Strana HLAS- SD
Strana HLAS- SD
02.02.2021 13:03 Domov
Trestné oznámenie na Matoviča a Sulíka sa rozšírilo o ďalšie skutky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.02.2021 13:03 Domov

Trestné oznámenie na Matoviča a Sulíka sa rozšírilo o ďalšie skutkyČlenovia strany HLAS- SD rozšírili trestné oznámenie, ktoré bolo podané na premiéra Matoviča a ministra Sulíka.


Strana HLAS- SD sa rozhodli rozšíriť trestné oznámenie podané na Igora Matoviča a Richarda Sulíka, rozšíriť o ďalšie skutky. „Po tlačovke Igora Matoviča, na ktorej obvinil Richarda Sulíka zo zodpovednosti za 4300 obetí Covidu a miliardovú škodu, si možno niektorí optimisti mysleli, že premiér uletel ako obvykle a klamal ako obvykle. Jeho ďalšie výstupy však potvrdzujú, že svoje slová myslel úplne vážne," komentovali členovia strany HLAS- SD situáciu na sociálnej sieti.

 


Nedávno bola premiérovi položená otázka, aký je  jeho vzťah so Sulíkom, premiér odpovedal takto: „Po tých 4300 mŕtvych ľuďoch a miliarde ekonomických škôd, ktoré má na svedomí, už čisto pracovný." Na čo reagovali  členovia HLASU-SD slovami: „Premiér teda zopakoval, že chybou jeho ministra prišli zbytočne o život tisíce ľudí." Dodali, že ak sa raz niekto prizná k vine za smrť tisícov ľudí, mal by za to niesť plnú zodpovednosť. Zodpovedať z týchto skutkov by sa mal pred súdom. Podľa strany si Igor Matovič vybral sám v akej situácii sa teraz nachádza tým, čo povedal.

 

"Môžete mi pripisovať týchto štyritisíc obetí, ja si ich beriem na svoje ramená," verejne vyhlásil Matovič. A aby nebolo pochybností, dodal: "Teraz čo sa mám tváriť, že tým štyritisíc obetiam sme nemohli zabrániť? Mohli sme im zabrániť, samozrejme."  Strana teda rozšírila trestné oznámenie, ktoré podali na premiéra a jeho ministra, o ďalšie skutky. 

 

 

V prípade predsedu vlády existuje podľa strany podozrenie, že mohli byť spáchané trestné činy ako usmrtenie podľa Trestného zákona, šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, všeobecné ohrozenie, zneužívanie právomoci verejného činiteľa, marenie úlohy verejným činiteľom či ohováranie. 

 

 

Ministrom hospodárstva mohli byť údajne spáchané trestné činy ako usmrtenie podľa Trestného zákona, šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby, porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, všeobecné ohrozenie, zneužívanie právomoci verejného činiteľa či marenie úlohy verejným činiteľom.

  reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb HLAS- SD/ Fb Igor Matovič/ Fb Richard SulíkNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok