Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. jan. 2022Kristína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Eva Frývaldská, výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región, na interview pribrala aj sovu Xoanu
Eva Frývaldská, výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región, na interview pribrala aj sovu Xoanu
27.01.2018 13:00 Domov
VIDEO Trenčiansky kraj podporuje rozvoj turizmu aj oceňovaním jeho protagonistov
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.01.2018 13:00 Domov

VIDEO Trenčiansky kraj podporuje rozvoj turizmu aj oceňovaním jeho protagonistovBRATISLAVA – Upozorniť na zaujímavé miesta, nápady a snahy v rámci rozvoja turizmu v kraji formou ich verejného ocenenia chce Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.


„Tým, že náš kraj je veľmi rozmanitý a špecifický aj turistickou ponukou, veľmi podstatné je, aby sme navzájom spolupracovali,” zdôraznila Eva Frývaldská, výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región. „Produkty cestovného ruchu, ktoré sú vytvárané na lokálnej úrovni, my ďalej potom promujeme a spájame vlastne v rámci celého kraja,“ vysvetlila.

 

V tomto roku KOCR po prvýkrát slávnostne udelila ocenenia v štyroch kategóriách pre „top“ zariadenia a osobnosti v  cestovnom ruchu. Laureátom odovzdali diplomy počas výstavy Slovakiatour v Bratislave v expozícii Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Nominácie predtým predkladali jednotlivé OOCR z kraja, o víťazoch rozhodla odborná porota. Ocenenia im odovzdali predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici spolu s predsedom poroty Štefanom Škultétym.

 

 

V kategórii TOP inovácia v cestovnom ruchu udelili v TSK dve ocenenia. Jedno pre Domček na strome (Tree House), ktorý bol postavený na stromoch v lese v blízkosti kúpeľného parku v Trenčianskych Tepliciach. Druhou top inováciou v roku 2017 sa stal Mobilný turistický sprievodca Prievidza – mobilná aplikácia pre návštevníkov mesta, dostupná v slovenčine aj v angličtine.

 

V kategórii osobnosť cestovného ruchu odborná porota ocenila jedného zástupcu neziskového sektora a jedného z podnikateľskej brandže. Sú nimi Anton Blaho z Hipoterapeutického združenia Hipo Mačov a Martin Pavlík, riaditeľ Kúpeľov Nimnica, a. s., Pod  jeho vedením zažívajú tieto relatívne „mladé“ kúpele modernizáciu a rozmach. „Bolo to pre mňa veľké prekvapenie, v rámci kraja máme v kúpeľníctve silnú konkurenciu a my sa skôr radíme k mladším bratom, ktorí ešte majú čo doháňať. Je to povzbudivé a zaväzujúce zároveň,“ komentoval M. Pavlík.

 

Ocenenie TOP ubytovacie zariadenie pre rok 2017 získal trenčiansky Hotel Elizabeth****, ktorý už doteraz získal aj viacero prestížnych medzinárodných ocenení. Hlas pre najlepšie gastro zariadenie v kraji mohli odovzdať aj bežní občania. Spomedzi 44 nominácií získalo najviac hlasov Remy´s Bistro & Pub v Trenčíne. Chutné burgre tak vyhrali s veľkým náskokom nad vegetariánskym menu či medzinárodnou kuchyňou, ktorú ponúkajú renomované reštaurácie v regióne.

 

KOCR má, zdá sa, jasno v prioritách aj ďalšom postupe v rozvoji turizmu v tomto zaujímavom kraji. „Je veľmi podstatné, aby sme spoločne pracovali na rozvoji destinácie ako takej," povedala Eva Frývaldská. „Samozrejme, všetkým nám musí ísť o jedno – aby sme doviezli do kraja čo najviac turistov, aby sme ich zaujali, aby sme ich tu udržali. Tak, aby tu neboli len na jeden deň, ale strávili v kraji viac času.”

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Juraj Filin, spolupracovník redakcie

Foto:  Netky, Trenčín región, SITA, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok