Tragédia na maratóne v Toronte: Mladá žena neprežila, ďalší muž bojoval o život

NETKY.SK • 6 Máj 2013, 16:06 • 2 min

TORONTO - Tesne pred cieľom nedeľňajšieho maratónu v kanadskom Toronte skolabovala 18-ročná účastníčka. Podľa polície sa záchranári pokúšali nemenovanú bežkyňu oživiť, ale bez úspechu. Po prevoze do nemocnice zomrela. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa.

O život bojoval počas pretekov aj jeden muž, ale toho resuscitovali a bol v stabilizovanom stave. Pred pretekmi si všetci účastníci minútou ticha uctili obete teroristického útoku na Bostonský maratón. Do cieľa ako prvý dobehol v čase 2:37:30,1 h Terry Gehl z Québecu, ženskú kategóriu vyhrala Mylene Sansoucyová z Montrealu (2:58:21,9 h).