Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. jún. 2022Beáta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Pamätník Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.
Pamätník Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.
13.08.2020 10:15 Domov
Tohtoročné oslavy výročia SNP sa budú konať za prísnych opatrení
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.08.2020 10:15 Domov

Tohtoročné oslavy výročia SNP sa budú konať za prísnych opatreníBANSKÁ BYSTRICA - Oslavy 76. výročia Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici budú sprevádzať prísne opatrenia súvisiace so šírením vírusu COVID-19. Areál Pamätníka SNP bude rozdelený do dvoch zón, v ktorých sa bude môcť pohybovať najviac tisíc osôb.


Čo nás čaká?
Oslavy odštartujú 28. augusta o 19:00 tradičným koncertom Štátnej opery v Banskej Bystrici. Oficiálny program osláv začne 29. augusta o 11:00 preletom leteckej techniky Ozbrojených síl SR a pietnym aktom kladenia vencov. Okrem príhovorov oficiálnych hostí, slávnostné zhromaždenie ponúkne aj krátke kultúrne vystúpenia a ukončí ho zoskok výsadkárov. Oficiálna časť osláv SNP bude určená výlučne pre pozvaných hostí, pričom bude vysielaná v priamom prenose RTVS. Účasť podľa generálneho riaditeľa Múzea SNP Stanislava Mičeva prisľúbili všetci ústavní činitelia a bude zastúpených 26 veľvyslanectiev. 

 

 

Limitované vnútorné priestory
Kultúrny program začne v popoludňajších hodinách, pričom počas celého dňa budú v areáli Pamätníka SNP pripravené viaceré sprievodné aktivity. "Návštevníci môžu navštíviť partizánsku zemľanku s dobovým vojenským táborom. Pre verejnosť budú pripravené ukážky diaľkovo riadených modelov, či statická prezentácia Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Milovníkov živých tvorov zaujmú ukážky sokoliarov," uviedol Dalibor Lesník z organizačného zabezpečenia osláv.

 

 

Stála expozícia s výstavnými priestormi múzea bude pre verejnosť otvorená od 15:00 bezplatne. Vo vnútorných priestoroch Pamätníka SNP s expozíciami sa bude môcť pohybovať najviac 170 osôb.

 

Vlčia stráž 2

Oslavy SNP budú ukončené komponovaným multimediálnym programom pod názvom Vlčia stráž 2, ktorý začne o 20:45 na hlavnej tribúne pred Pamätníkom SNP. Komponovaný program nadväzuje na Vlčiu stráž 1, ktorá bola verejnosti predstavená počas 70-teho výročia SNP v roku 2014, pričom toto pokračovanie bude úvodom k vzdelávaciemu programu, určenému pre základné a stredné školy na Slovensku. Tematicky je program zameraný na Slovenské národné povstanie, osudy a obete 2.svetovej vojny a holokaust.

 

 

Obmedzenie dopravy 
Vstup do areálu bude len jeden a to od Kapitulskej ulice. Oslavy budú spojené aj s dopravnými obmedzeniami, v rámci ktorých budú 29. augusta od 6:00 do 15:00 úplne uzavreté ulice Kapitulská, Švantnerova, Cikkerova a Kuzmányho. Viac informácií o programe, zmenách a aktuálnych novinkách osláv 76. výročia SNP nájdu záujemcovia na stránke www.muzeumsnp.sk a sociálnych sieťach Múzea SNP.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok