TL: Zvolen zbíjal v Skalici, Nitra doma nezaváhala

NETKY.SK • 21 November 2015, 07:45 • 2 min

SKALICA - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v piatkovom zápase 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 na zimnom štadióne HK 36 Skalica 3:1.

Do tretej tretiny vstúpili mužstvá na Záhorí za zmierlivého stavu 1:1, o zisku všetkých bodov pre hosťujúcich Zvolenčanov gólom v 47. min rozhodol Jan Semorád, na ktorého už o minútu neskôr poisťujúcim zásahom nadviazal Bruno Mráz.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 23. kolo - piatok:

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 30. R. Školiak (Zálešák, Jan Novák) - 20. Semorád (R. Puliš, Brabenec), 47. Semorád, 48. B. Mráz (Klhůfek)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich - Tvrdoň, Výleta, 967 divákov

Zostavy:
Skalica: Romančík - Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Polata, Jaborník, Brodek, Zukal - D. Pašek, R. Školiak, Zálešák - Korytko, Brendl, Komínek - Lantoš, Mickievics, K. Jass - Rožník, L. Klíma, Bezúch
Zvolen: S. Baroš - Demiters, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, F. Fekiač, M. Ivan - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - P. Zuzin, V. Fekiač, Misenev - J. Žilka

Nitra doma nezaváhala, zdolala Martin

Hokejisti HK Nitra nezaváhali v piatkovom domácom dueli 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016, keď zdolali hráčov MHC Martin 3:1. V úvodnej tretine zápasu sa strelecky dvakrát presadil David Laliberté, v prostrednej časti hry zvýšil v oslabení už na 3:0 pre "corgoňov" Marek Slovák. Hráči z Turca už iba znížili v 37. min, gól dal Daniel Rzavský.

HK Nitra - MHC Martin 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Góly: 13. Laliberté (M. Slovák, Blackwater), 16. Laliberté (M. Slovák, Guoth), 33. M. Slovák (Ordzovenský) - 37. Rzavský (Kabáč, M. Dírer)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Novák, Snášel - Jobbágy, Smrek, 2212 divákov

Zostavy:

Nitra: M. Valent - Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, M. Novák, Milo, Guoth, M. Pupák - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Stloukal, Stümpel, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Kutálek
Martin: Orčík - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, Tomáš Varga, P. Trávniček - F. Skladaný, Murček, Tibor Varga - Pokrivčák, Jurášek, M. Kokavec - Jokeľ, M. Dírer, Rzavský - R. Varga, Kabáč, Uhrík

Žilina si doma poradila s Trenčínom

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina zvíťazili v piatkovom domácom dueli 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 nad hráčmi Dukly Trenčín 3:1. O prvý gól stretnutia sa v 7. min postaral Žilinčan Milan Drevenák. "Vlci" poistili svoj triumf až v tretej tretine. V 50. min sa strelecky presadil Václav Stupka a tri minúty pred koncom riadneho hracieho času bývalý hokejista "vojakov" Ján Homer. Hostia v 59. min už iba skorigovali zásluhou Tibora Melichárka, ktorý aj uzavrel skóre zápasu.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 7. Drevenák (Róbert Huna, Richard Huna), 50. Stupka (Valášek, Konečný), 57. Homer (Š. Novotný, Stupka) - 59. T. Melichárek (Drgoň, J. Gašparovič)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Makovský na 10 min za napadnutie hlavy a krku - Michal Hlinka na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 982 divákov

Zostavy:

Žilina: T. Tomek - D. Brejčák, M. Zaťko, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Mendrej - Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, Konečný - Schroner, Kolena, F. Nemček - E. Švec, D. Rehák, Rogoň
Trenčín: Chábera - D. Rehák, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Drgoň, Hatala, Holenda, Ryzák, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, J. Švec, Vozdecký - Koyš, J. Zlocha, Šišovský

Poprad otočil duel s Banskou Bystricou

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom domácom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 nad hráčmi HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:1 až po samostatných nájazdoch. "Kamzíci" otočili nepriaznivý stav, nakoľko hostia sa v 32. min ujali vedenia zásluhou Juraja Majdana. Domáci vyrovnali v 38. min, strelecky sa presadil Lukáš Paukovček. V riadnom hracom čase ani predĺžení už ďalší gól nepadol, o triumfe a dvoch bodoch pre Popradčanov rozhodol úspešným samostatným nájazdom Lauris Bajaruns.

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 38. L. Paukovček (Dinda, Paločko), rozh. sam. nájazd Bajaruns - 32. Majdan
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gajan, Holienka, 1225 divákov

Zostavy:
Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Ťavoda, Kasík, Malina, D. Šterbák, Gáborčík - Paločko, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč - Števuliak, Bajaruns, Štrauch
Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Gründling, Rosandič, Jankovič - Majdan, Galamboš, R. Tománek - Gillies, Kytnár, L. Handlovský - M. Hudec, Handzuš, O. Mikula - Lamper, T. Zigo, Róth - R. Gašpar

Košice doma nedali šancu Piešťanom

Hokejisti HC Košice si v piatkovom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 poradili na vlastnom ľade s hráčmi ŠHK 37 Piešťany 5:1. V úvodnom dejstve zápasu sa za domácich strelecky presadili Jiří Bicek a Jakub Suja, na ich zásahy stihol v tej istej tretine odpovedať hosťujúci Jozef Tibenský. V prostrednej časti duelu však skórovali Košičania Martin Dudáš a Tomáš Hrnka, piaty gól "oceliarov" pridal v 55. min opäť spomenutý Dudáš.

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 8. Bicek (Suja, Deyl), 11. Suja (M. Bartánus), 36. M. Dudáš (P. Bartoš), 38. T. Hrnka (M. Dudáš, P. Bartoš), 55. M. Dudáš (M. Macejko, R. Lelkeš) - 15. Tibenský (Holovič, J. Ručkay)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, P. Jonák - Korba, Rovenský, 3500 divákov

Zostavy:
Košice: Melicherčík - Deyl, Cebák, E. Šedivý, B. Pavúk, M. Dudáš, M. Macejko, Sojčík, Hričina - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš - R. Jenčík, Češík, Matúš Chovan - Bortňák, Boltun, D. Mikula
Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Trefný, Hluch - K. Kučera, J. Pardavý ml., J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - Valo, J. Tomčák, Hrehorčák