20. sep. 2020Ľuboslav
Košickí hokejisti
02.10.2019 11:01 Šport
TL: Vo východniarskom dueli o post lídra úspešnejší Košičania

BRATISLAVA - Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš triumfovali v utorňajšom stretnutí 8. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 nad tímom HK Poprad 4:2.

Liptáci si pripísali iba druhé víťazstvo v aktuálnej sezóne. Po úvodnej dvadsaťminútovke síce prehrávali 0:2, v prostrednej časti hry však zrovnali skóre a v tretej tretine strhli víťazstvo na svoju stranu. Vo všetkých góloch domáceho tímu "mal prsty" aspoň jeden z bratského tria Hunovcov - Rudolf, Richard a Róbert.

Vo východniarskom meraní síl o líderskú pozíciu medzi Košicami a Michalovcami sa nakoniec zrodilo víťazstvo domácich "oceliarov" 3:0. Nováčik však dve tretiny držal s favoritom krok. Košičania definitívne "zlomili" zápas vo svoj prospech až v záverečnej tretine po zásahoch Marcela Haščáka a Olivera Jokeľa. Majstrovská Banská Bystrica sa na víťazstvo nad Trenčínom poriadne nadrela. Rozhodujúci gól "baranov" na 2:1 strelil až vo štvrtej minúte predĺženia Fín Joona Jääskeläinen.

Bratislavský Slovan po nedeľňajšej prehre v Michalovciach (3:4) zabral na domácom ľade naplno v dueli s MAC Budapešť, keď hostí vyprevadil po výsledku 3:0. Gól s prívlastkom víťazný zaznamenal reprezentačný útočník Tomáš Zigo. Dosiahol už ôsmy zásah v aktuálnom ročníku a spoločne s Košičanom Marcelom Haščákom vedie poradie strelcov.

Tipsport liga 2019/2020 v ľadovom hokeji - 8. kolo základnej časti - utorok:

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Góly: 21. Kriška (Róbert Huna, Kurali), 38. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška), 51. Petran (Cebák, Rudolf Huna), 56. Uhrík (Rudolf Huna, J. Sukeľ) - 3. S. Takáč (Paločko, Zagrapan), 10. S. Takáč, 60. Leclerc (Zagrapan, P. Svitana)

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 23. Klhůfek (Skokan, Bezúch), 43. Marcel Haščák (Skokan, Michal Chovan), 47. Jokeľ (Suja, Koch)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 46. Wahl (Nemčík), 64. Jääskeläinen - 26. Mikyska (McCormack, Štach)

HC 07 WPC Koliba Detva - DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 26. Golian (M. Surový, Gašpar), 51. Šišovský (J. Sýkora, F. Fekiač), 60. Zuzin (Gašpar, Martin Chovan) - 6. Reszegh (Vandane, Vas)

HC Slovan Bratislava - MAC Budapešť 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 23. Zigo (Bačik), 47. Abdul (Meszároš, Viedenský), 49. Puliš (Viedenský, Sersen)

HC Nové Zámky - HKM Zvolen 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 26. D. Mikula, 47. Pospíšil (Hruška) - 7. Corrin (McPherson, Trotter), 25. Preisinger (Fatul, Švarný), 49. Thompson (Drgoň), 58. Švarný (Lowney, B. Mráz)

Zdroj: SITA / netky MS