TL: Vedúci Zvolen schytal doma výprask od Nitry, Trenčín v Poprade otočil vývoj, v oslabení rozhodol Rehák

NETKY.SK • 14 November 2015, 09:53 • 2 min

ZVOLEN - Jednoznačným víťazstvo Nitry 6:1 sa skončil piatkový duel 20. kola Tipsport ligy vo Zvolene, kde domáci líder tabuľky schytal nečakaný výprask.

Po bezgólovej prvej tretine "načal" HKM dvoma presnými zásahmi Petr Stloukal, v prostrednej časti hry sa presadili aj Henrich Ručkay a Radoslav Macík. Viktor Fekiač v 50. min síce znížil na 1:4, ale Peter Podhradský a znova Macík zvýraznili triumf hostí. Zvolenčania prehrali druhý domáci duel za sebou, ale so 42 bodmi zostávajú na čele tabuľky.

HKM Zvolen - HK Nitra 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)
Góly: 50. F. Fekiač (Martin Ďaloga, Misenev) - 25. Stloukal (Macík, Milo), 26. Stloukal (Ordzovenský, H. Ručkay), 31. H. Ručkay (Kutálek, Milam), 37. Macík (Kutálek, J. Štefanka), 57. Podhradský, 58. Macík (Bajtek)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Novák, Jonák - Návratek, Výleta, 1838 divákov

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, F. Fekiač, M. Ivan, J. Žilka - R. Puliš, Brabenec, Semorád - J. Jurík, B. Mráz, Obdržálek - Škvaridlo, T. Klíma, Klhůfek - Misenev, V. Fekiač, Martin Ďaloga
Nitra: M. Valent - Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, E. Piačka, M. Novák - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Stloukal, Stümpel, H. Ručkay - Bajtek, J. Štefanka, Macík - S. Buček, Bene, Kutálek

Trenčín v Poprade otočil vývoj, v oslabení rozhodol Rehák

Hokejisti Trenčína sa posunuli na druhé miesto tabuľky Tipsport ligy, hoci na ich víťazstvo na ľade Popradu v piatkovom dueli 20. kola to dlho nevyzeralo. Domáci sa v 28. min ujali vedenia gólom Lukáša Paukovčeka a až v 49. min Róbert Petrovický využil chybu súpera a vyrovnal. O troch bodoch pre hostí rozhodol v 58. min v oslabení obranca Denis Rehák. Popradčania prehrali druhý zápas na vlastnom ľade po sebe, predtým nestačili na Zvolen (3:4).

HK Poprad - Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 28. L. Paukovček (Bartečko, Hvila) - 49. Róbert Petrovický, 58. D. Rehák (Drgoň, Michal Hlinka)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: R. Dlouhý na 10 min za nešportové správanie, P. Mikuš (obaja Trenčín) 5+DKZ za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik - Jobbágy, Rovenský, 1268 divákov

Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, D. Šterbák, Ťavoda, Malina, Gáborčík - Paločko, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč - Števuliak, Bajaruns, Štrauch
Trenčín: Chábera - D. Rehák, Richard Pavlikovský, Holenda, P. Mikuš, Ryzák, Drgoň, T. Nechala, Toman - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, J. Švec, M. Jakúbek - Zaremba, J. Zlocha, Koyš

Košice rozhodli o víťazstve nad B. Bystricou v tretej tretine

Hokejisti úradujúceho šampióna HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipsport ligy 2015/2016 nad vicemajstrovskou Banskou Bystricou 4:2. "Oceliari" rozhodli o svojom úspechu v polovici tretej tretiny, keď v 48. min Suja a o štyri minúty neskôr M. Bartánus dostali domácich na koňa a tí dvojgólové vedenie už nepustili z rúk. Stredoslováci prehrali prvý raz po troch víťazstvách a v tabuľke ich na 3. mieste preskočila Nitra. Košice sú s jednobodovým mankom piate, ich výsledková kríza z úvodu sezóny je, zdá sa, definitívne zažehnaná.

HC Košice - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 13. Lapšanský (P. Bartoš, E. Šedivý), 24. E. Šedivý (Bicek), 48. Suja (M. Bartánus, Bicek), 52. M. Bartánus - 8. Lamper (Róth), 32. O. Mikula (Petran)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše: Lapšanský (Košice) 5+DKZ za napadnutie do oblasti hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Juraj Konc - Gajan, Holienka, 4364 divákov

Košice: T. Halász - M. Dudáš, Cebák, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk, Šoltés, M. Macejko - P. Bartoš, T. Hrnka, Lapšanský - M. Bartánus, Suja, Bicek - Boltun, Češík, Lelkeš - Bortňák, R. Jenčík, T. Hričina
Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, R. Tománek - Loskot, Kytnár, L. Handlovský - R. Gašpar, Handzuš, O. Mikula - Lamper, T. Zigo, Róth

Martin v prvej tretine sfúkol Skalicu, tá už nestihla vyrovnať

Štyri góly v rozpätí trinástich minút nastrieľali hokejisti Martina do skalickej siete v prvej tretine duelu 20. kola Tipsport ligy, ale súboj sa napokon skončil iba tesne 4:3. Hostia zásluhou dvojgólového Dušana Pašeka v prostrednej časti hry znížili na 2:4, ďalší skúsený útočník René Školiak v predposlednej minúte zápasu iba zmiernil prehru svojho tímu. HK 36 zostáva na chvoste tabuľky s 24 bodmi z 22 vystúpení; Martin, ktorý v piatok využil tri presilovky, je šiesty (33 b.)

MHC Martin - HK 36 Skalica 4:3 (4:0, 0:2, 0:1)
Góly: 4. Matejka (J. Tabaček, Skladaný), 10. M. Dírer (J. Tabaček, Skladaný), 10. Jurášek (M. Kokavec), 17. Tibor Varga (J. Tabaček, Skladaný) - 21. D. Pašek, 28. D. Pašek (Studenič, R. Školiak), 59. R. Školiak (Opalek, Jan Novák)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Matejka (Martin) na 10 min za nešportové správanie, Ďurák (Skalica) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Orolin - Bogdaň, Smrek, 1800 divákov

Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, Rufati, P. Trávniček - Skladaný, Surovka, Tibor Varga - Kabáč, Murček, Uhrík - T. Rusina, M. Dírer, M. Kokavec - R. Varga, Jurášek, Jokeľ
Skalica: Romančík - Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Polata, Jaborník, Zukal - D. Pašek, R. Školiak, Studenič - L. Klíma, Brendl, Komínek - K. Jass, Mickievics, Bezúch - J. Rožník, Lantoš, Korytko

Žilina zvíťazila v Piešťanoch, dala dva góly za 23 sekúnd

Cenné víťazstvo na ľade tabuľkového suseda ukoristili v piatok v 20. kole Tipsport ligy hokejisti Žiliny, ktorí zvíťazili v Piešťanoch 3:2. "Vlci" dali v polovici druhej tretiny dva góly v rozpätí 23 sekúnd a viedli 2:0, domácim sa ešte v prostrednej časti hry poradilo vyrovnať. O troch bodoch pre hostí rozhodol v 56. min Róbert Huna. Deviati Žilinčania odskočili posledným Skaličanom v tabuľke na rozdiel štyroch bodov, za Piešťanmi zaostávajú už iba o tri.

ŠHK 37 Piešťany - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 33. Brancis (Brňák), 40. Holovič (J. Ručkay) - 29. Drevenák (Róbert Huna, Richard Huna), 29. Konečný (Stupka, Valášek), 56. Róbert Huna (Richard Huna, Drevenák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Müllner - Junek, Kacej, 1103 divákov

Piešťany: P. Rybár - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Hluch - K. Kučera, S. Petráš, J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - J. Pardavý ml., J. Tomčák, Hrehorčák
Žilina: T. Tomek - D. Brejčák, Zaťko, Š. Novotný, Homer, Kurali, Leško, Niník, Makovský - Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, Konečný - Schroner, Kolena, F. Nemček - E. Švec, D. Rehák, Rogoň