TL: Trenčín triumfoval vo vloženom dueli nad HK Orange 20

NETKY.SK • 12 Október 2016, 08:30 • 2 min

PIEŠŤANY - Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali v utorňajšom vloženom dueli Tipsport Ligy nad HK Orange 20 2:0.

Trenčania sa od úvodu pustili do súpera, no v 5. minúte pozabudli na unikajúceho Žiaka. Domáci krídelník krátkym blafákom Kuteja neprekonal, Pätoprstý následne namieril v dorážke len do hornej žŕdky. Potom favorit herne dominoval a v druhej tretine zápas absolútne ovládol. Dlho sa však boril s koncovkou aj výborne chytajúcim brankárom Durným, ktorý viackrát odolal obrovskému tlaku. Kapituloval až na začiatku 36. minúty, keď Briestenský po prechode útočnou modrou prenechal puk Holendovi a ten po krátkej kľučke namieril presne. Dvomi vylúčeniami ponúkli Trenčania v tretej tretine mladíkom možnosti na vyrovnanie, no tesný náskok ubránili a v 55. minúte poistil víťazstvo Gašparovič.

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 36. Holenda (D. Novák, Briestenský), 55. Gašparovič (M. Novák, Holenda). Rozhodovali: Snášel, Orolin - Valo, Bednár, vylúčení: 6:5 na 2 min. navyše Tybor (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,

zostavy:

HK Orange 20: Durný - Grman, Bdžoch, Hain, Trška, Košecký, Jendroľ, Hedera, Danko - Hecl, Sádecký, Pataky - Žiak, Oško, Pätoprstý - Mesároš, Koyš, Váňa - Vybíral, Jaško, Liška

Dukla Trenčín: Kutej - Kozák, Albers, Holenda, M. Novák, Bohunický, Hatala, Ryzák - Hossa, Veilleux, Ölvecký - Gašparovič, Kalináč, Tybor - Sojčík, Dlouhý, L. Novák - Briestenský, Švec, D. Novák

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: "Z našej strany to bol konečne zápas, aký si predstavujeme, najmä z hľadiska organizácie hry. Všetko sme splnili presne do bodky tak, ako sme si predsavzali. Stále sa ale boríme s jedným problémom, nestrelíme góly ani z tých najvyloženejších pozícií."