TL: Poprad zdolal Skalicu v predĺžení 4:3

NETKY.SK • 17 Október 2015, 08:54 • 2 min

POPRAD - Šesťbodový zápas o barážové priečky tabuľky medzi Popradom a Skalicou začali lepšie hostia. Po nenápadnej akcii pretlačil puk za Kostúra spoza bránky Korýtko - 0:1.

Obliehanie skalického brankára Ševelu pečatil vyrovnaním strelou z prvej Hvila. Poprad za necelú minútu výsledok otočil vo svoj prospech. Po peknej kombinačnej akcii sa v 15. minúte domácemu publiku strelecky predstavil navrátilec David Skokan. Podčiarknuť vedenie "kamzíkov" mohol kapitán Kroták, jeho strelu zastavila konštrukcia bránky. Úvodné dejstvo sa napokon skončilo remízou. Tesne pred odchodom do šatní sa v presilovke presadil Sloboda. Otvorená partia pokračovala i v druhej tretine. Skalica opäť udrela v početnej výhode, keď Brendl ukryl svoj zásah zápästím za brániaceho hráča - 2:3. Rovnovážny stav mohol zariadiť Skokan, jeho bekhend ale iba poskakoval po hornej žŕdke Ševelovej bránky. Skalica napokon tesné vedenie neudržala. V 39. minúte sa odrazil puk pred Richarda Rapáča, ktorý sa nepomýlil. Jeho gól musel po dlhej konzultácii potvrdiť až videorozhodca. Tretia tretina veľa vzruchu na ľade nepriniesla. Rozhodnutie nepriniesla ani presilovka domácich 25 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby a zápas šiel do predĺženia. Rozhodla až pokračujúca presilovka Popradu. Krotákova prihrávka našla voľného Hvilu, ktorý sa po druhý raz v zápase nemýlil - 4:3.

HK Poprad - HK 36 Skalica 4:3 pp (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 15. Hvila (Kroták, Rusnák), 15. Skokan (B. Rapáč, R. Rapáč), 39. R. Rapáč (Paukovček), 61. Hvila (Kroták, Suchý) - 7. Korýtko (Brendl, Sloboda), 20. Sloboda (Jass, Brendl), 34. Brendl (Pašek, Ďurák). Rozhodovali: Štefik - Jobbágy, Bogdaň, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 850 divákov