TL: Nové Zámky prvýkrát v sérii víťazne

NETKY.SK • 22 Marec 2017, 08:19 • 2 min

NOVÉ ZÁMKY - Nové Zámky na domácom ľade zvíťazili nad Banskou Bystricou 3:2 v utorňajšom štvrtom zápase štvrťfinále play-off hokejovej Tipsport ligy.

Nováčik najvyššej súťaže triumfoval v sérii hranej na štyri víťazstvá prvýkrát a znížil vedenie Banskobystričanov na 3:1. Skóre duelu otvoril domáci krídelník Matej Paulovič, keď v 4. min využil početnú výhodu. Na začiatku druhej tretiny presilovkovým gólom vyrovnal Mislav Rosandič, no v treťom dejstve sa opäť presadil Paulovič a neskôr v oslabení aj jeho fínsky spoluhráč Ossi Saarinen. Necelé dve minúty pred koncom stav zápasu skorigoval Dalibor Bortňák, hosťom sa však nepodarilo vyrovnať ani pri veľkom tlaku a hre bez brankára. Piate stretnutie série odohrajú v piatok 24. marca o 18.00 h v Banskej Bystrici.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - štvrťfinále play-off - štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - utorok:

HC Nové Zámky - HC 05' Banská Bystrica 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) - stav série 1:3
Góly: 4. M. Paulovič (Š. Novotný, M. Hudec), 43. M. Paulovič (M. Hudec), 52. Saarinen - 22. Rosandič (Hickmott), 59. Bortňák (Sersen, Higgs)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: 32. J. Tibenský na 10 min, 49. Maier (obaja Nové Zámky) 5+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc, M. Novák - Kacej, Výleta, 1158 divákov

Nové Zámky: Lundström - Sandgren, Drtina, Makovský, Tábi, Maier, Denis Rehák, M. Hudec, Dominik Rehák - Kučkin, Kytnár, Saarinen - Fábry, Lelkeš, Dubec - McParland, J. Svoboda, Čaládi - M. Paulovič, Š. Novotný, J. Tibenský
Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Rosandič, Kubka, Sersen, Carlsson, Mihálik, Róth, Sedlák - Skalický, T. Surový, Hickmott - Kafka, T. Zigo, Belluš - Handzuš, Higgs, Bortňák - Lamper, Češík, Matoušek