TL: Nové Zámky deklasovali Nitru

NETKY.SK • 25 Február 2017, 07:52 • 2 min

NOVÉ ZÁMKY - Tohtosezónny tipsportligový nováčik HC Nové Zámky v piatkovom 48. kole najvyššej domácej hokejovej súťaže pripravil majstrovskej Nitre najvyššiu ligovú prehru v tejto sezóne, Novozámčania zvíťazili 8:1.

Domáci už v prvej tretine získali trojgólový náskok, ktorý po prvej prestávke zvýšil legionár Stanislav Kučkin. Ten skóroval vo štvrtom zápase za sebou po príchode do Nových Zámkov. Za hostí potom síce skorigoval Marek Slovák, ale domáci kolektív v tretej tretine pokračoval v kanonáde - góly strelili Matej Paulovič, opäť spomenutý Kučkin, Nick McParland a Branislav Fábry. Nitre je v tabuľke naďalej druhá, Nové Zámky si upevnili ôsmu pozíciu.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 48. kolo - piatok:

HC Nové Zámky - HK Nitra 8:1 (3:0, 1:1, 4:0)
Góly: 8. Drtina (Š. Novotný, Hujsa), 10. Saarinen (M. Paulovič, Dominik Rehák), 18. Drtina (Kytnár, Saarinen), 36. Kučkin (P. Maier, Š. Novotný), 41. M. Paulovič (Kytnár, Saarinen), 44. Kučkin (Hujsa, Mäkinen), 45. McParland (Cardwell), 53. Fábry (Čaládi, Mäkinen) - 37. Marek Slovák (M. Tvrdoň)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Cope 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, M. Tvrdoň (obaja Nitra) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - J. Tvrdoň, Orolín

Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Denis Rehák, Mäkinen,Tábi, Makovský - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - Kučkin, Š. Novotný, Hujsa - Fábry, Čaládi, McParland - R. Lelkeš, Dominik Rehák, Dubec
Nitra: Michal Valent (18. Hartzell) - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, Cope - J. Šiška, Šille, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka