TL: Nitra zdolala Trenčín 4:2 a vyšvihla sa na čelo tabuľky, Poprad s prehrou

NETKY.SK • 28 November 2015, 08:03 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti HK Nitra zdolali v piatkovom dueli 25. kola Tipsport ligy doma Duklu Trenčín 4:2 a vyšvihli sa na čelo tabuľky. Zosadili z neho HKM Zvolen, ktorý prehral na ľade priebežne deviatej Žiliny 2:3.

V súboji druhého s tretím mohla ísť Nitra do vedenia už v druhej minúte, no Macík neuspel v brejkovej situácii. V 7. minúte však bol po krásnej kombinačnej akcii úspešný domáci Piačka a otvoril skóre. V 12. minúte využila Nitra presilovú hru, po presnej prihrávke Slováka skóroval Kanaďan Blackwater. Päť sekúnd pred prvou sirénou mohli domáci viesť ešte vyšším rozdielom, no Američan Milam trafil od modrej čiary žrď trenčianskej bránky.

V druhej časti stretnutia boli hostia aktívnejší a v 25. minúte znížili, presnou strelou z ľavej strany skóroval Nemec. O desať minút prišlo vyrovnanie, keď Hlinka využil presilovú hru strelou pomedzi Valentove betóny.

Tretia tretina sa hrala opatrne, no Nitra s pribúdajúcimi minútami zvýšila ofenzívu a v 54. minúte po peknej individuálnej akcii strelou k bližšej žrdi prekonal z pravého kruhu Cháberu a dosiahol svoj druhý gól v zápase. V závere hrali hostia bez brankára, no nevyplatilo sa im to. Kutálek Dukle vzal puk a do prázdnej bránky upravil stav na konečných 4:2.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Góly: 7. Piačka (Bene), 12. Blackwater (Slovák, Laliberté), 54. Blackwater, 60. Kutálek - 25. Nemec (Vozdecký, Hudec), 35. Hlinka (L. Novák, Holenda). Rozhodovali: Mrkva, Ulehla - Korba, Šefčík, vylúčení 8:7, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, 3377 divákov

Poprad podľahol Košiciam 1:4

Po premiérovej predzápasovej šou sa v Poprade hral v prvej tretine podpriemerný extraligový hokej. Hra sa kúskovala, hráči na oboch stranách si nepresne prihrávali. Hostia boli ale hokejovejší a po hrubých chybách v obrane mohli domáci ďakovať Kostúrovi. "Oceliari" šli napokon do vedenia v 16. minúte, keď odrazený puk od zadného mantinelu upratal do siete Hrnka.

Prvá prestávka priniesla oživenie na strane Popradu. Gól ale dali opäť hostia. V presilovke Bartoš šikovne tečoval nahodenie Dudáša a bolo 0:2. Domáci zvýšili dôraz a korčuľovanie, čo im prinieslo viac ako minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov. V nej sekundu pred návratom Cebáka znížil Richard Rapáč na rozdiel gólu. Tlak kamzíkov zastavili až dve po sebe nasledujúce oslabenia. V úvode tretieho dejstva mohol vyrovnať Bartečko, ale jeho individuálny prienik zastavil Melicherčík. V 49. minúte zahrmelo na druhej strane, keď Hričina nachytal domáceho Kostúra na hruškách - 1:3. Po faule na Krotáka, ktorý sám prešiel celého klzisko, nariadili rozhodcovia trestné strieľanie. Kapitán Popradu ho ale nepremenil. Necelé dve minúty pred koncom si vzala domáca striedačka oddychový čas a z hry stiahla brankára. Do opustenej bránky pečatil víťazstvo Košíc vo východoslovenskom derby Bartánus.

HK Poprad - HC Košice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 31. R. Rapáč (Suchý, Hvila) - 16. Hrnka (Deyl, Lelkeš) 22. Bartoš (Dudáš, Lelkeš), 49. Hričina (Boltun, Bortňák), 60. Bartánus. Rozhodovali: Jonák, Novák - Kacej, Tvrdoň, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2083 divákov

Skaličania prehrali v Banskej Bystrici - desiatykrát v rade

Hokejisti Banskej Bystrice si v piatkovom stretnutí 25. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy suverénne poradili s hráčmi Skalice 5:0. Hostí načal v 11. min skúsený útočník "baranov" Michal Handzuš. V 35. min pridal druhý gól švédsky legionár Fredrik Sandgren. V záverečnej časti hry domáci prikrášlili skóre tromi gólmi, postupne sa presadili Ondřej Šmach, Patrik Lamper a Lukáš Handlovský.
Záhoráci zaznamenali na banskobystrickom ľade desiatu prehru v rade. V ostatných troch dueloch u tohto súpera vrátane piatku ani raz neskórovali.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK 36 Skalica 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Góly: 11. Handzuš (Mikula), 35. Sandgren (Mikula), 46. Šmach (R. Handlovský), 53. Lamper (Gillies), 55. R. Handlovský (Rosandič)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Jobbágy, Rovenský, 1656 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Bacashihua (25. - 28. A. Nagy) - I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Gründling, Rosandič, Adamčík, Jaborník - Majdan, Handzuš, Mikula - Lamper, Zigo, Gillies - M. Hudec, Kytnár, R. Handlovský - Róth, R. Gašpar, Ambroz
Skalica: P. Ševela - Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Reichel, Jankovič, Polata, Brodek - D. Pašek, R. Školiak, Zálešák - Korytko, Brendl, Studenič - K. Jass, Mickievics, Komínek - Lantoš, L. Klíma, Bezúch

Piešťany nedostali od Martina gól a poskočili na 6. miesto

Piešťanskí hokejisti potvrdili nárast formy. Po nečakanom triumfe na ľade lídra vo Zvolene (6:3) zvíťazili v piatkovom súboji 25. kola Tipsport ligy doma nad MHC Martin 4:0. Išlo o súboj dvoch 37-bodových tímov na siedmom a ôsmom mieste tabuľky, pričom Piešťanci sa dostali z ôsmej až na šiestu priečku. Brankár Patrilk Rybár si druhýkrát v sezóne udržal čistý štít, keď kryl všetkých 46 striel z hokejok hosťujúcich hráčov. Martinčania prestrieľali domácich 46:19, ale do siete netrafili ani raz.

ŠHK 37 Piešťany - MHC Martin 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Belluš (S. Saliji), 20. R. Filip (Belluš), 31. Brňák (Holovič), 49. Hrehorčák (J. Tomčák, Tvrdoň)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Návratek - Stanzel a Matúš, 1095 divákov

Zostavy:
Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Hluch, Trefný - S. Petráš, J. Pardavý ml., J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - R. Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák
Martin: Orčík - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, P. Bačík, Jáchym, Rusina, Fabian, P. Trávniček - R. Varga, Galamboš, Tibor Varga - F. Skladaný, Murček, Uhrík - Rufati, M. Dírer, M. Kokavec - Kabáč, Jurášek, Rzavský

Líder Zvolen prehral v Žiline, Leblanc skóroval

Hokejisti HKM Zvolen nepotvrdili úlohu favorita v piatkovom súboji Tipsport ligy na ľade MsHK DOXXbet Žilina a podľahli 2:3. Vo víťaznom tíme absolvoval premiéru kanadský útočník Louis Leblanc, ktorý ju okorenil gólom aj 10-minútovým trestom. Víťazný gól Žilinčanov strelil v 54. min bývalý reprezentant do 20 rokov Milan Kolena, ktorý sa rozohráva po dlhej pauze spôsobenej ťažkou autonehodou spred roka. Predposlední Žilinčania zdolali Zvolenčanov druhýkrát v tejto sezóne. Líder tabuľky spod Pustého hradu nemá dobré obdobie. Hráči Zvolena prehrali piatykrát z ostatných šiestich zápasov a možno prídu o prvé miesto.

MsHK DOXXbet Žilina - HKM Zvolen 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 16. Leblanc (Richard Huna, M. Zaťko), 31. D. Rehák (E. Švec, Homer), 54. Kolena (D. Brejčák, M. Zaťko) - 22. Škvaridlo (Obdržálek, J. Jurík), 35. Klhůfek (Škvaridlo, Andersons)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Leblanc (Žilina) a Juraško (Zvolen) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin - Bogdaň, Smrek, 682 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Schroner - Leblanc, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Kolena, Konečný - Drevenák, Ježek, Valášek - E. Švec, D. Rehák, Rogoň
Zvolen: Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiteris, M. Ivan, Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, Klhůfek, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, P. Zuzin - J. Žilka, T. Klíma, Martin Ďaloga