TL: Nitra vkročila do finále víťazstvom, Bystricu zdolala 3:1

NETKY.SK • 13 Apríl 2016, 07:35 • 2 min

NITRA - Hokejisti HK Nitra vyhrali úvodné finálové stretnutie play off Tipsport Ligy 2015/2016 nad HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:1. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhý finálový zápas je na programe v stredu opäť v Nitre.

Vypredané hľadisko hnalo od úvodných minút Nitranov za víťazstvom. Prvá väčšia šanca Ručkaya v 2. minúte neskončila gólom. Tlak "corgoňov" narastal, veľké problémy bystrickej defenzíve robila hlavne druhá formácia na čele s Becom. Bystričania pohrozili až v 6. minúte, domáci brankár Valent však bol pripravený. Hostia mali niekoľko šancí v presilovke, ale žiadna z nich neskončila gólom. Gól paradoxne prišiel v ďalšej presilovke, po skvelej kombinácii Kutáleka s Becom otvoril skóre zápasu v oslabení Kutálek. Nitranov gól nakopol, strely Milama a Ručkaya nenašli cestu do bránky Bacashihua.

Tipsport Liga - finále - 1. zápas

HK Nitra - HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 11. Kutálek (Beca, Mezei), 44. Milam (Ordzovenský, Laliberté), 56. Slovák (Laliberté, Milam) - 31. Hvila (Šmach, Bast). Rozhodovali: Lauff, Kubuš – M. Korba, Gajan., vylúčení na 2 min: 4:6, vyšší trest: Kytnár (Banská Bystrica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 3600 divákov

/stav série: 1:0/

zostavy

Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Kuzma, Baker, König, Milo – Stloukal, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, Ručkay – Bajtek, Štefanka, Macík – Pupák, Bene, Piačka

Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Šmach, Majeský, Pujacs, Gründling, Čížek, Bajaruns, Sandgren – Majdan, Bast, Tománek – Hvila, Kytnár, Gillies – Matoušek, Zigo, Lunter – Bezúch, Handzuš, Bortňák

Do druhej tretiny vkročili aktívnejšie hráči Banskej Bystrice, už Majdanova šanca mohla skončiť gólom, ale pred odkrytou bránkou si nevedel sklepnúť puk. Tlak narastal, až v 30. minúte vyvrcholil gólom Hvilu po viacerých dotykoch pred bránkou. Nitranov gól zaskočil, ale tlak hostí už do konca dokázali ustáť.

Záverečná tretina bola opäť v réžii domácich, čoraz častejšie zamestnávali brankára. Len tri minúty trval vyrovnaný stav, v presilovke dostal Nitru opäť do vedenia Jameson Milan. Bystrica mala šance na opätovné zrovnanie, ale Valent podržal svojich spoluhráčov. Odmenou za to bol tretí gól, v 56. minúte sa presadil opäť z presilovky Slovák. Záverečný tlak Nitra ustála, úvodné finálové stretnutie nad Banskou Bystricou vyhrala 3:1 a ujala sa vedenia vo finálovej sérii.