TL: Nitra v prvom semifinálovom zápase úspešná

NETKY.SK • 4 Apríl 2017, 08:55 • 2 min

NITRA - Hokejisti Nitry zvládli pondelňajší prvý domáci duel semifinále play-off Tipsport ligy 2016/2017, keď zdolali Žilinu presvedčivo 5:0.

Zverenci Andreja Kmeča sa ujali vedenia v prvej tretine dvoma presilovkovými gólmi v priebehu necelej minúty. Ďalšie dva presné zásahy pridali domáci na začiatku tretieho dejstva, ich triumf poistil piatym gólom Filip Bajtek. Druhý zápas série sa odohrá v utorok znova pod Zoborom o 18.00 h. Hrá sa na štyri víťazstvá. Nitrania sú obhajcami ligového titulu.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - semifinále play-off - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

HK Nitra - MsHK Žilina 5:0 (2:0, 0:0, 3:0) - stav série 1:0
Góly: 6. Blackwater, 7. Mezei (H. Ručkay, Krištof), 41. Cope (Marek Slovák, Ordzovenský), 43. Marek Slovák (Blackwater, Milam), 52. Bajtek (Korím, L. Paukovček)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: J. Jurík (Žilina) 10 min os. trest, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Baluška, Kubuš - Tvrdoň, Výleta, 3510 divákov

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák - Blackwater, Marek Slovák, Cope - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka
Žilina: Tomek - Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, Ťavoda, Prokop, Macejko - Marek Hovorka, Hruška, Rogoň - J. Jurík, Húževka, Švec - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Ondruš, Zlocha