TL: Nitra prehrala s Popradom, koniec víťaznej série Žiliny

NETKY.SK • 12 November 2016, 10:15 • 2 min

NITRA - Zápas začali od úvodu obe mužstvá aktívne a boli z toho šance na oboch stranách. Veľkú príležitosť mal v 4. minúte domáci Slovák, ktorý ale nezúročil milimetrovú prihrávku Blackwatera. Domáca obrana si v 6. minúte nedala pozor na Lichanca, ktorý otvoril skóre – 0:1.

Už o dve minúty si zobral puk hosťujúci Štrauch, ktorý sa efektnou kľučkou zbavil obrancu a prekonal Valenta – 0:2. Domáci boli aj naďalej zakríknutí. V 15. minúte išli hostia už do trojgólového vedenia zásluhou Rapáča a do nitrianskej brány išiel Foltán.

Druhá tretina začala podobne ako prvá. Nitrania sa snažili niečo vytvoriť, ale chýbal im dôraz. Popradčania na druhej strane aj naďalej hrozili z rýchlych protiútokov. V polovici stretnutia Nitra zvýšila aktivitu, ale viacero dobrých pokusov skončilo iba na popradskom brankárovi Šúrekovi. V 33. minúte zapracoval vo vlastnom oslabení výborne Macík, ktorý získal puk a zadovkou našiel medzi kruhmi Štefanku a ten prestrelil Šúreka – 1:3. Nitra pokračovala v aktívnom prejave a výsledkom toho bol gól v presilovej hre o dvoch hráčov z hokejky Blackwatera – 2:3.

Nitra si v druhej tretine vybojovala zníženie na rozdiel gólu, ale hneď na začiatku tretej tretiny inkasovali domáci z hokejky Krempaského – 2:4. Nitrania sa nevzdávali aj naďalej sa snažili tlačiť do brány. Veľkú šancu na zníženie mal v 49. minúte domáci obranca Ordzovenský, ale jeho tvrdá strela spomedzi kruhov tesne minula bránu Šúreka. V 52. minúte mali domáci hráči už vyšachovanú obranu aj brankára hostí, ale Šúrek sa ešte dokázal presunúť a zakončenie Blackwatera betónom vykopnúť. V 57. minúte nebezpečne atakoval v strednom pásme Slováka Abramov a vyslúžil si trest do konca stretnutia. V 58. minúte sme videli pästnú výmenu Versteega s Lichancom. Nitra v závere ešte skúsila hru bez brankára, ale Zagrapan strelil gól do prázdej brány a upravil konečný stav na 2:5.

HK Nitra – HK Poprad 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)
Góly: 33. Štefanka (Macík), 35. Blackwater (König, Milam) - 6. Lichanec (Semorád, Štrauch), 8. Štrauch, 15. Rapáč (Troliga), 43. Krempaský (Lichanec), 60. Zagrapan. Rozhodovali: Lokšík, Novák – Krajčík, Výleta, vylúčení: 8:12, navyše: Versteeg 10 minút za hrubosť - Abramov 5+DKZ za napadnutie, Lichanec 10 minút za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2541 divákov

Zostavy:

Nitra: Valent (15. Foltán) – Milam, Versteeg, Mezei, Pupák, Ordzovenský, König, Kuzma, Piačka – Blackwater, Slovák, Laliberté, Kutálek, Krištof, Ručkay, Bajtek, Štefanka, Macík, Bene, Paukovček, Chalupa

Poprad: Šúrek – Fabian, Pokovič, Brejčák, Dinda, Kuráli, Suchý, Bagin, Krempaský – Abramov, Mlynarovič, Kroták, Henderson, Zagrapan, Lapšanský, Bondra, Rapáč, Štrauch, Lichanec, Semorád

XXX

MsHK DOXXbet Žilina – HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Banskobystričania začali po víťazstve na ľade dvadsiatky lepšie aj na žilinskom ľade a v 4. min. z nenápadnej akcie otvoril skóre obranca Wishart. Vlkmi to otriaslo a keď nepremenili na gól ani početnú výhodu v presilovke, inkasovali po druhý raz, tentokrát z hokejky Buca. V 12. min. však po peknej akcii a prihrávke Hovorku znížil strelou švihom Jurík a o chvíľu na to mohol vyrovnať Hovorka, lenže Bacashihua bol proti. Vlci potom šli do dvojnásobného oslabenia, ktoré hosťujúci Maione strelou od modrej aj potrestal a Barani tak opäť viedli o dva góly.

Druhú tretinu bola v úvode hra v domácej réžii, lenže Vlci nedokázali z viacerých dobrých šancí skórovať. V 29. min. najskôr Surový nastrelil žŕdku, ale onedlho sa tešil už aj z gólu, keď spoza kruhov prekonal Tomeka. O 78 sekúnd hostia pri signalizovanom vylúčení domácich zvýšili už na 5:1, keď sa po prvý raz v sezóne presadil Róth a vyhnal Tomeka z brány. Jeho náhradník Mikoláš sa na nedostatok práce nemohol sťažovať, ale pri šanciach Baranov svoj tím podržal. V 37. min. trafil Húževka iba do žrde brány Bacashihuu, ale 50 sekúnd pred koncom druhej časti ho Hovorka strelou švihom po ľade prekonal.

V záverečnej tretine Žilinčania chceli ešte niečo urobiť s výsledkom, ale líder súťaže nepripustil žiadnu drámu a pohodlne kontroloval náskok. V 48. min. ho ešte vylepšil, keď Maione dostal priveľa priestoru, obkorčuľoval si bránu, položil si aj Mikoláša a skóroval. Zápas sa potom už len dohrával, v záverečnej päťminútovke mali domáci ešte výhodu presilovky, no Konečnému sa nepodarilo osamotenému spred brány znížiť. Banská Bystrica tak výhrou pod Dubňom prerušila Žiline osemzápasovú sériu s minimálne jedným bodom.

Góly: 12. J. Jurík (Hovorka, Handlovský), 40. Hovorka (Handlovský, Den. Rehák) - 4. Wishart (Trukno), 9. Buc (Surový, Hickmott), 16. Maione (Buc, Surový), 29. Surový (Kubka, Hickmott), 30. Róth (Bezúch), 48. Maione (Hickmott, Surový). Rozhodovali: Snášel – Bednár, Gajan, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: od 21. Banská Bystrica s Róthom, 989 divákov

Zostavy:

Žilina: Tomek (30. Mikoláš) – Den. Rehák, P. Mikuš, D. Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kříž, Gutwald – Handlovský, Hovorka, J. Jurík – Rogoň, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – E. Švec, Ondruš, Gmitter

Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Matuškin, Mihalik, Cebák – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Trukno, Kafka – Matoušek, Češík, Lamper – Tománek, Tamáši, Bezúch

Hlasy po zápase:

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. O výsledku rozhodli dva momenty, naša nepremenená šanca za stavu 1:2 a zbytočný faul Stupku, kedy sme museli hrať v trojici a dostali sme gól. Banská Bystrica hrala veľmi dobre, bola silnejšia na puku, v osobných súbojoch a v takejto forme to chcelo na jej zdolanie nadštandardný výkon všetkých našich hráčov, ktorý však neprišiel. Dostali sme lacné góly a keď prehrávate o dva góly s takýmto súperom, veľmi ťažko sa zápas dá zvrátiť. Pre nás to bola veľká škola do ďalších zápasov."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Videli sme dobrý zápas vo vysokom tempe, najmä prvé dve tretiny. Šance boli na oboch stranách, dostali sme sa do vedenia a súper musel otvoriť hru, v ktorej sme využili okienka. V tretej tretine sme si výsledok postrážili, podali sme veľmi dobrý výkon proti kvalitnému súperovi. Sme spokojní s výkonom aj s výsledkom."

XXX

MHC Martin - HC Košice 3:4 pp a sn (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Martinskí hokejisti sa po žltačkovej karanténe len pomaly rozbiehali. S výborné korčuľujúcimi hosťami síce v úvode držali krok v obrane, ale do streleckých šancí sa nedostávali. Favorit z Košíc postupne preberal iniciatívu a jeho hráči viackrát vyskúšali pozornosť Corbeila. Skóre stretnutia otvoril po sóle cez celé klziko Nagy v 13. minúte. Na toho istého hráča domáci v 18. minúte úplne zabudli a voľný Nagy strelou pod žrďku zvýšil na 2:0. V týchto chvílach bolo na ľade len košické mužstvo. V 19. minúte trafil Varga konštrukciu martinskej bránky a dve sekundy pred prvou sirénou pridal tretí gól po peknej kombinácii prvého útoku Miklík.

Aj v druhom dejstve udávali tón hry hostia. Hrali však len toľko koľko potrebovali a mysleli si, že sa im nemôže nič stať. Domáci sa snažili, v obrane eliminovali útoky hostí, ale smerom dopredu dlho neboli nebezpeční. Až v 34. minúte vydarenou strelou Korostin prekonal Kopřivu. Martin ožil a o tri minúty neskôr sa presadil opäť Korostin po akcii prvej päťky a znížil na rozdiel gólu. Hostia boli nakoniec radi, že odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom po druhej tretine.

V tretej tretine to bola celkom vyrovnaná partia a hokejisti MHC boli v útoku prekvapujúco nebezpečnejší. Pri viacerých strelách však mali strelci vychýlenú mušku alebo dobre zasiahol Kopřiva. V 57. minúte však zahrali zverenci trénera Paukovčeka pred bránkou hostí dokonalý zámok a Heizer strelou do prázdnej bránky nečakane vyrovnal.

V predlžení mohli rozhodnúť hlavne Galamboš a Bartánus, brankári však viackrát podržali svoje mužstvá. V nájazdoch o víťazstve favorita rozhodol vo štvrtej sérii Bartánus.

Góly: 34. Korostin (Tabaček, Heizer), 37. Korostin (Heizer, Tabaček), 57. Heizer (Korostin, Koyš) - 13. Nagy (Boltun, Dudáš), 18. Nagy, 20. Miklík (Boltun, Nagy), rozhodujúci nájazd Bartánus. Rozhodovali: Jonák - J. Tvrdoň, Synek, vylúčení: 5:5, navyše: Nagy (Košice) 10+DKZ+OT za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2300 divákov

Zostavy:

Martin: Corbeil – Tabaček, Dvořák, Brňák, Salija, Michalčin, Pulli, Leško, Pacalaj – Korostin, Heizer, Koyš – Markovič, Galamboš, Surovka – Pokrivčák, Murček, Kadura – R. Varga, Dokšin, Jurášek

Košice: Kopřiva – Dudáš, Deyl, Šmach, Jankovič, Metejka, Šedivý - Miklík, Boltun, Nagy – Bicek, Milý, Bartánus – Spilar, Suja, Bartoš – Hričina, Hruška, T. Varga

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Hrali sme po takmer mesiaci a tak chlapcom nemôžem nič vyčítať, napriek tomu, že naša hra v prvej tretine bola neslaná-nemastná. Po našich chybách sme trikrát inkasovali. Od druhej tretiny hráči plnilo to, čo sme si v kabíne povedali. Boli sme potom aktívnejší a prinajmenšom vyrovanným súperom silným Košiciam. Ku cti našim hráčom patrí, že sa za nepriaznivého stavu nepoložili, a že sme si nakoniec vybojovali cenný bod. Veľmi dobrý zápas odohral Korostin, ktorý strelil dva góly a pridal aj asistenciu."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Dnešné strenutie bolo veľmi bojovné a dramatické až do konca. V prvej tretine sme boli aktívnejší a po zásluhe sme viedli 3:0. Domáci sa potom zlepšili v druhej tretine strelili dva góly a v tretej vyrovnali. Všetko sa rozhodlo v nájazdoch a vďaka Bartánusovi sme nakoniec zvíťazili."

XXX

HKM Zvolen - MHK 32 L. Mikuláš 3:4 pp (2:0, 0:1, 1:2, -0:1)

Zvolenčania začali veľmi dobre a zápas plynul dlho podľa ich predstáv. Vynútili si tlak, navyše už v 4. min McGregor blafákom prinútil Križana k rozkroku a pod žŕdku otvoril skóre. V 8. min zasa Žilka najskôr vystrelil, dokorčuľoval ešte k vyrazenému puku a akciu zakončil ďalším gólom.

Zdalo sa, že hostia dohrajú zápas pasívnym spôsobom, bránku Zvolenčanov trafili v úvodnej dvadsaťminútovke len dvakrát, no výrazne ožili v druhej tretine. Vymysleli aj ukážkovú kombináciu s Uramom, Kriškom a Sukeľom, ktorý prečíslenie v 23. min zakončil kontaktným gólom. Odvtedy pribudlo na ľade viac vzruchu, pri streleckej chuti bol najmä Sukeľ a v 27. min takmer vyrovnal, keď sa brankár Baroš už pozeral za svoj chrbát, nevediac, či mu puk nezaskočil za chrbát. V 34. min nájazd Nádašdiho a Faitha sa skončil trochu zbrklou strelou Nádašdiho a v 35. min domáci Puliš v presilovke v dobrej pozícii len preveril postreh Križana. Na škodu hostí ich dosť pribrzdili oslabenia a v tretej tretine museli riešiť aj disciplínu, aby na zvolenskom ľade uspeli.

Hneď po úvodnom vhadzovaní prenikol Mráz až pred bránku, nestačil však presnejšie zakončiť a domácich viac priblížiť k víťazstvu. Najbližšie k vyrovnaniu mali Liptáci v 50. min v presilovke, keď Kriška trafil zblízka pravú žŕdku. V 52. min sa zrodili hneď dva góly, ktoré v podstate nič nevyriešili. Najskôr sa radovali domáci po tom, čo McGregor prestrelil z uhla Križana, vzápätí však Uram na druhej strane o 33 sekúnd neskôr oživil nádej hostí. Vyrovnávajúci gól padol 65 sekúnd pred koncom pri powerplay a postaral sa oň zblízka v tlačenici Faith. V predĺžení už po 40 sekundách vystrelil zľava od mantinelu Sukeľ a puk prekĺzol Barošovi nešťastne do bránky.

Góly: 4. McGregor (Mráz), 8. Žilka (Ďaloga), 52. McGregor (Klhůfek) - 23. Sukeľ (Kriška, Uram), 52. Uram (Makovský), 59. Faith (Kriška, Uram), 61. Sukeľ, rozhodcovia J. Konc - Junek, Kollár, vylúčení 2:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1155 divákov.

Milan Staš, tréner HKM Zvolen: "Po dobrom vstupe do zápasu sme inkasovali, súper strelil v druhej tretine kontaktný gól a začali sme sa báť o výsledok. V tretej tretine asi stratou koncentrácie a po našej ľahkovážnosti prišiel trest, súper vyrovnal a v predĺžení sme sa nevyhli systémovej chybe. Škoda, tento zápas sme mali vyhrať."

Róbert Spišák, tréner L. Mikuláša: "Úvod sme nezachytili, súper nás zatlačil a robili sme veľa chýb. Od druhej tretiny sme začali hrať našu hru, udržali sme puk v útočnom pásme, no pribrzdili nás oslabenia. V tretej tretine sme sa skoncentrovali na to, aby sme vyrovnali a aj keď sme prehrávali o dva góly, po preskupení formácii sme napokon v predĺžení vyhrali."

Bryan McGregor, strelec dvoch gólov Zvolena: "Bol to pre nás ťažký zápas, na začiatku sme síce hrali dobre, no nakoniec sme stratili dva body. Bohužiaľ, musíme na sebe pracovať, makať každý deň a dúfam, že sa nám bude viac dariť. Dnes sa zápas lámal na malých veciach a chybách."

Marek Uram, autor jedného gólu L. Mikuláša: "Strašne sme začali, asi sme si mysleli, že víťazstvo príde samo. Nekorčuľovali sme, robili chyby, našťastie nás podržal brankár. Ku koncu sme vedeli, že musíme rýchlo streliť kontaktný gól a podarilo sa. Dnes sme zápas otočili, no v ďalších sa nám to nemusí podariť, preto treba hrať od samého začiatku."

XXX

Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 2:3 pp (1:2, 1:0, 0:0 – 0:1)

Trenčania vstúpili do zápasu aktívnejšie a so snahou o strelenie úvodného gólu. V 4. min Síkela zakombinoval s Gašparovičom. Najlepší strelec Trenčína Gašparovič však nedokázal prekonať Lundströma. O minútu Hossa posielal prihrávku na zadnú žŕdku Šimunovi. Tomu chýbali centimetre na lepšie zakončenie. Dávku zručnosti preukázal skúsený Obšut v 7. min, lenže netrafil priestor bránky. V 9. min sa vedenia ujali Nové Zámky. Sarinen obkorčuľoval bránu, ideálne prihral Cardwellovi a ten puk trafil medzi betóny Cháberu – 0:1. O šesť minút pridal nováčik druhý gól.

Šikovnú kombináciu Čaládiho s Dubcom zakončil druhý menovaný opäť gólovo – 0:2. Aktivita Dukly v úvodnej tretine bola napokon odmenená pätnásť sekúnd pred koncom úvodnej tretiny. V presilovke nahodený puk od Kozáka dorazil do siete Ölvecký – 1:2.

Dukla po prestávke nezačala ideálne. Na trestnú lavicu sa pre príliš veľa hráčov na ľade porúčal Síkela. Domáci hokejisti početnú nevýhodu prežili bez ujmy a šanca na vyrovnanie sa im núkala v presilovej hre. Tú sa im aj podarilo využiť. Dlouhého nahodený puk sa odrazil pred Marcela Hossu, ktorý strelou nad vyrážačku brankára vyrovnal skóre na 2:2. Od tých chvíľ sa hralo zo strany na stranu. Ideálnu príležitosť nakloniť misky váh na stranu hostí mal v 28. min Brabenec, ale puk ani na dva razy nedokázal dostať za Cháberov chrbát. V 33. min Pituleho dorážka mierila do bránky, ale gól pre posunutú konštrukciu nemohol byť uznaný.

V úvode poslednej tretiny vysunul Cardwell Branbenca. Český legionár nevyužil ani svoju tretiu veľkú príležitosť v zápase. Hostia sa snažili byť aktívni. Hvila v dobrej pozícii nedokázal prestreliť Cháberu a podobne pochodil aj Bahenský. Necelých päť minút pred záverečnou sirénou mohol rozhodnúť Hossa. Samostatný nájazd však gólom neskončil, keď niekdajší hráč NHL neprepasíroval puk za Lundströma. Na opačnej strane sa štyria hokejisti rútili na dvojicu obrancov. Tí si pomohli faulom. V presilovke sa nedokázal presadiť Brabenec, keď sa Chábera včas presunul a zabránil rozhodujúcemu gólu. Rozhodnutie tak napokon prinieslo predĺženie. Pitule najskôr dosiahol gól do posunutej bránky. Z nariadeného trestného strieľania český útočník strelou na lapačku rozhodol o tom, že si hostia z Trenčína odvezú dva body.

Góly: 20. Ölvecký (Kozák, Gašparovič), 26. Hossa (Dlouhý, Holenda) – 9. Cardwell (Saarinen, Bahenský), 16. Dubec (Čaládi), 63. Pitule (sam. nájazd), vylúčení: 4:8, presilovky 2:0. Rozhodovali: Goga - Kacej, M. Orolin, 2073 divákov

Zostavy:

Trenčín: Chábera – Kozák, Drgoň, Holenda, Obšut, Hatala, Bohunický, Jáchym, Šefčík – Gašparovič, Ölvecký, Sojčík Čierni – Hossa, Síkela, Dlouhý – T. Sýkora, Šimun, Veilleux – Briestenský, J. Švec, D. Hudec

Nové Zámky: Lundström – M.Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Sucharda, Ďurčo, Mäkinen, Martin Chovan – Saarinen, Brabenec, Bahenský – M. Hudec, Kytnár, Hvila – Fábry, Pitule, Paulovič – Dubec, Čaládi, Lelkeš

Josef Turek, tréner Trenčína: „V prvej tretine sme z množstva striel dali iba gól. V druhej tretine sme vyrovnali, mali sme ďalšie šance. V závere šiel Marcel Hossa sám na bránu. V predĺžení sme boli slabším tímom a hostia brali body. Chýbal nám v zápase zranený Gašparovič. S celkovým výkonom tímu nemôžem byť spokojný.“

Július Pénzeš, tréner Nových Zímkov: „Bolo vidno, že sa hrá po dlhšej prestávke. Oba tímy zo začiatku hrali opatrne. V zápase šlo o veľa. Nám sa dva razy podarilo skórovať. Škoda, že sme dvojgólové vedenie nedokázali udržať. Záver bol o jednom góle. Viac šťastia sme mali my. Chlapcom patrí vďaka za to, že bojovali o dva body.“