TL: Nitra doma zdolala Banskú Bystricu, Košice otočili v Žiline z 0:3 na 4:3

NETKY.SK • 7 December 2015, 08:48 • 2 min

NITRA - Hokejisti HK Nitra po nedeľňajšom 28. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže naďalej vedú ligovú tabuľku, zverenci Antonína Stavjaňu v nedeľu v domácom prostredí zdolali Banskú Bystricu 5:3. Skóre zápasu otvoril v 7. minúte niekdajší topkanonier Nitry Roman Tománek a v 12. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov trinástym presným zásahom v sezóne Tomáš Zigo.

Nitra vzápätí skorigovala gólom Stloukala. Zvyšok zápasu prebiehal v réžii domácich hokejistov. Za Nitru vyrovnal na 2:2 Laliberté, neskôr v rozpätí 43 sekúnd skórovali aj Milo a Blackwater. Už na 5:2 zvýšil opäť Laliberté, konečnú podobu výsledku dal v 54. minúte Rosandič
Nitra si pripísala už siedmy triumf za sebou, naposledy prehrala 17. novembra na ľade Piešťan.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 28. kolo - nedeľa:

HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
Góly: 13. Stloukal (J. Štefanka), 39. Laliberté (Blackwater), 43. Milo (Macík), 43. Blackwater (Laliberté, M. Slovák), 45. Laliberté (Blackwater, M. Slovák) - 7. R. Tománek (M. Hudec, Sandgren), 12. Zigo (Kytnár, I. Ďatelinka), 54. Rosandič
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Wehrli (Švaj.), Baluška - Kacej, Tvrdoň (všetci SR), 3355 divákov

Nitra: M. Valent - Milam, M. Novák, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Pupák, F. Kuzma - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Bajtek
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Petran, Rosandič, R. Gašpar Jaborník - Majdan, Handzuš, R. Tománek - Lamper, Zigo, Matoušek - Gillies, Kytnár, L. Hvila - Roth, M. Hudec, R. Handlovský

Košice otočili v Žiline z 0:3 na 4:3

Hráči úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom súboji 28. kola Tipsport ligy na ľade Žiliny 4:3. Zverenci trénera Rostislava Čadu využili zaváhanie Zvolena a dostali sa už na 2. mieste tabuľky.
Žilinčanom sa nepodarilo prerušiť víťaznú sedemzápasovú sériu súpera, ktorú Košice predĺžili na osem duelov. Domáci viedli po I. tretine 3:0, ale Košice v druhej čati skorigovali na rozdiel jediného gólu. V záverečných minútach vyrovnal Suja a tri body pre Košice zariadil Jenčík.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 3:4 (3:0, 0:2, 0:2)
Góly: 6. Leblanc (Richard Huna, Róbert Huna), 12. Konečný, 17. D. Brejčák (Róbert Huna, Leblanc) - 31. P. Bartoš, 35. Bortňák (Boltun, Šoltés), 59. Suja (Bicek, E. Šedivý), 60. R. Jenčík (Cebák)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Gajan, Gavalier, 982 divákov

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Bajaník - Leblanc, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, V. Škoda, Konečný - Drevenák, Ježek, Valášek - E. Švec, Kolena, D. Rehák
Košice: Melicherčík (17. Halász) - Deyl, Cebák, M. Macejko, M. Dudáš, E. Šedivý, B. Pavúk, Šoltés - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš - R. Jenčík, Češík, Hričina - Bortňák, Boltun, Matúš Chovan

Triumf Piešťan nad Skalicou zariadil S. Saliji

Hokejisti Piešťan v nedeľňajšom zápase 28. kola Tipsport ligy zdolali hráčov Skalice 3:2 a pripísali si už tretie víťazstvo v rade. Hostí poslal v 19. min do vedenia Dušan Pašek. Tento skúsený útočník poslal puk do domácej bránky aj v 31. min, no arbitri jeho gól neuznali. Piešťany otočili presnými zásahmi Holoviča v 34. min a Šimíčka v závere druhej časti. Nádej Skalice na body vykresal v 57. min Barák, no o triumfe Piešťan rozhodol 77 sekúnd pred treťou sirénou v presilovej hre Samir Saliji. Skalici naďalej patrí posledné 10. miesto v ligovej tabuľke.

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 34. Holovič (Trefný, J. Ručkay), 40. Šimíček, 59. S. Saliji (Belluš, Kania) - 19. D. Pašek (Mickievics, Opalek), 57. Barák (D. Pašek)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc - Stanzel, Matúš, 1046 divákov

Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Hluch, Trefný - K. Kučera, J. Pardavý ml., J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák
Skalica: P. Ševela - Reichel, Barák, Opalek, Jan Novák, Polata, Jankovič, Peter Horváth - D. Pašek, Brendl, Mickievics - Korytko, L. Klíma, M. Trenčan - Markulinec, Zálešák, Bezúch - Zukal, Lantoš, Komínek

Trenčín vyhral v Martine po predĺžení

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 28. kola Tipsport Extraligy na ľade Martina 3:2 po predĺžení. Martinčania získali v I. tretine dvojgólové vedenie zásluhou presných zásahov F. Skladaného a Róberta Vargu. Hostia skorigovali v 30. min zásluhou gólu Melicháreka a vyrovnanie zariadil v 45. min obranca Hatala. Druhý bod pre "vojakov" zariadil v 23. sekunde predĺženia Lukáš Novák. Martin si pripísal šiestu prehru z ostatných siedmich duelov.

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 15. F. Skladaný (Galamboš, P. Bačik), 17. R. Varga (M. Kokavec, Matejka) - 30. T. Melichárek (Róbert Petrovický, Koyš), 45. Hatala (D. Hudec, Michal Hlinka), 61. L. Novák (Drgoň)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Novák - Bogdaň, Smrek, 1990 divákov

Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, P. Trávniček, P. Bačik, Jáchym, Pokrivčák, T. Rusina - Kabáč, M. Dírer, Rzavský - Poliaček, Murček, Uhrík - F. Skladaný, Galamboš, Tibor Varga - R. Varga, Jurášek, M. Kokavec
Trenčín: Chábera - Holenda, Richard Pavlikovský, D. Rehák, Hatala, Ryzák, Drgoň, Zaremba, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, D. Hudec - Vozdecký, V. Nemec, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, Koyš - Berák, J. Švec, J. Gašparovič

Zvolen doma nestačil na Poprad

Hokejisti Popradu uspeli na ľade Zvolena, keď v 28. kole slovenskej Tipsport ligy zvíťazili u súpera 3:1. "Kamzíkov" poslal za troma bodmi už 2. min zápasu Andreas Štrauch. O triumfe hostí definitívne rozhodla druhá tretina, ktorú Popradčania vyhrali 2:0. V 30. min skóroval a o tri minúty neskôr Matúš Paločko. "Bryndziari" síce v 56. min skorigovali, no nestačilo to ani na zdramatizovanie záveru.
Zvolen po prehre klesol na tretiu priečku tabuľky.

HKM Zvolen - HK Poprad 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Góly: 56. R. Puliš (Demiters) - 2. Štrauch (B. Rapáč, L. Paukovček), 30. Bajaruns (Paločko), 33. Paločko (Š. Fabian, Kroták)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Jobbágy, Rovenský, 1187 divákov

Zvolen: S. Baroš (33. Petrík) - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiters, F. Fekiač - P. Zuzin, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, Klhůfek, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, R. Puliš - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga
Poprad: R. Svoboda - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Kasík, Malina, Gaborčík, D. Šterbák - Števuliak, Heizer, Bartečko - Paločko, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, L. Paukovček, Štrauch - Achs, Bajaruns