21. okt. 2020Uršuľa
Banská Bystrica zdolala Nitru 12:1
14.10.2019 13:32 Šport
TL: Líder uspel v Nitre, víťazne Slovan i Zvolen

BRATISLAVA - Hokejisti Dukly Trenčín vydareným vstupom do stretnutia 12. kola Tipsport ligy rozhodli o svojom triumfe na ľade maďarského tímu DVTK Jegesmedvék 4:2.

Neuplynula ani polovica zápasu a hostia vyhrávali po góloch Aldersona, Lpašanského, Mikysku v I. a Sojčíka v II. tretine už 4:0, z toho sa trikrát presadili v presilových hrách. Domáci do druhej prestávky skorigovali rozdiel dvoma presnými zásahmi, ale v zostávajúcom čase už neprekonali. Dukla natiahla svoju víťaznú šnúru na tri zápasy.

Banská Bystrica potvrdila líderskú pozíciu v tabuľke, keď dvoma gólmi v úvode druhej časti z hokejok Šťastného a Ďatelinku získala dvojgólové vedenie na ľade Nitry. Domáci vzápätí síce znížili zásluhou Csányiho, ale pre svojho nového trénera Mariána Bažányho nevybojovali bodový zisk, keď prehrali 1:2.

Naplno zabrali aj ďalšie dva kluby z popredia tabuľky. Slovan Bratislava potvrdil svoju úspešnosť na pôde súperov. Zásluhou triumfu 4:2 v Detve naďalej zaostáva na 2. mieste za Banskou Bystricou o jediný bod. Tretí HKM Zvolen sa presadil na ľade nováčika HK Dukla Ingema Michalovce (5:2).

Mužstvo MAC Budapešť poľahky bez inkasovaného gólu zdolalo posledný tím tabuľky MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:0 a v aktuálnom poradí preskočilo ďalšieho maďarského účastníka DVTK.

Jediný gól rozhodol súboj HK Poprad s HC Mikron Nové Zámky. V prostrednej časti hry ho dosiahla nová posila "kamzíkov" Michael Vandas.

Tipsport liga 2019/2020 v ľadovom hokeji - 12. kolo základnej časti - nedeľa:
DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Trenčín 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)
Góly: 27. Rodman (D. Kiss, Harrison), 35. Vas (Vandane, Dudás) - 9. Alderson (McCormack, Mikyska), 10. Lapšanský
(Coughler, Štach), 19. Mikyska (Alderson), 26. Sojčík (Mikyska)

HK Nitra - HC 05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 27. Csányi (Rác, Rais) - 21. Šťastný (Lamper), 25. Ďatelinka (Šoltés, Lunter)

MAC Budapešť - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Góly: 11. Langkow (Orban, Bodó), 23. Sofron (Orban), 32. Terbócs (McNally, Langkow), 42. Strech (Sofron), 51. Klempa (McNally, Strech), 56. Strech (Orbán, Klempa)

HK Poprad - HC Mikron Nové Zámky 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Góly: 28. Vandas (Erving, Štrauch)

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 28. Dalhuisen (Mesikämmen), 45. Linet (Safaralejev) - 1. Špirko (Švarný, Kelemen), 10. Halama (Drgoň, Mráz), 30. Kolenič (Betker, Marcinek), 35. Mráz, 44. Halama (Thompson)

HC 07 WPC Koliba Detva - HC Slovan Bratislava 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Góly: 26. Gašpar (Podešva), 58. Šišovský (Andersons, Gašpar) - 11. Pance (Viedenský, Matoušek), 13. Sersen (Abdul, Zigo), 31. Abdul (Zigo), 33. Zigo (Sersen)

Zdroj: SITA / netky MS