TL: Košice porazili Zvolen, Nitra zdolala Piešťany a je novým lídrom

NETKY.SK • 23 December 2015, 07:31 • 2 min

NITRA - Hokejisti Nitry sú novými lídrami Tipsport ligy, keď využili zaváhanie Zvolena a v utorkovom dueli 31. kola zdolali na vlastnom štadióne Piešťany 4:2. Nitrania viedli po prvej dvadsaťminútovke už 3:0 zásluhou gólov Juraja Štefanku, Petra Stloukala a Henricha Ručkaya a zdalo sa, že ľahko dokorčuľujú k trom bodom.

Hostia však v druhej časti hry zabrali, výsledkom čoho boli dva puky v domácej sieti - presadili sa Peter Hrehorčák a čerstvá akvizícia z Banskej Bystrice Ondrej Mikula z trestného strieľania. V poslednej tretine mali domáci šance na odskočenie súperovi, ale vyznamenal sa piešťanský gólman Andrej Košarišťan. V závere poistil nitrianske víťazstvo David Laliberté do opustenej piešťanskej bránky. Nitra má na čele tabuľky dvojbodový náskok pred Košicami, tretí Zvolen zaostáva o tri body. Piešťanom patrí siedma pozícia.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 31. kolo - utorok:

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Góly: 3. J. Štefanka (Macík, M. Novák), 7. Stloukal (Bajtek), 13. H. Ručkay (Stümpel, Kutálek), 60. Laliberté - 24. Hrehorčák (Šimíček, J. Tomčák), 27. O. Mikula (trestné strieľanie)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Kacej, Synek, 2961 divákov

Nitra: M. Valent - Milam, Mezei, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, F. Kuzma, M. Novák - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Bajtek
Piešťany: Košarišťan - Kotaška, Hluch, Gipters, Svetlík, Kania, R. Filip, Vatrt - K. Kučera, Tvrdoň, O. Mikula - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - Hrehorčák, J. Tomčák, Šimíček - J. Pardavý ml.

Košice si poradili s lídrom zo Zvolena

Hokejisti Košíc sa otriasli z prehry 0:3 v Banskej Bystrici pred reprezentačnou prestávkou a v utorkovom dueli 31. kola Tipsport ligy si pred vlastnými divákmi poradili s lídrom súťaže Zvolenom 3:1. "Oceliari" viedli po prvej tretine už 3:0 zásluhou prvej útočnej formácie - skóre duelu otvoril v 7. min Jiří Bicek a ďalšie dva zásahy pridal Jakub Suja. Hostia v úvode druhej dvadsaťminútovky síce dokázali znížiť z hokejky Petra Obdržálka, ale viac nedokázali priebeh zápasu zdramatizovať.

HC Košice - HKM Zvolen 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Góly: 7. Bicek (Suja, M. Bartánus), 11. Suja (M. Bartánus, Cebák), 18. Suja (Bicek, Deyl) - 24. Obdržálek (Klhůfek, L. Pokovič)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - Bednár, Gavalier, 5755 divákov

Košice: Melicherčík - Deyl, Cebák, M. Macejko, P. Mikuš, E. Šedivý, M. Dudáš - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, R. Jenčík, R. Lelkeš - Boltun, Češík, Hričina - Bortňák, Hrnka, M. Chovan - B. Pavúk
Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiters, M. Ivan, F. Fekiač - P. Zuzin, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Poprad so štvrtým víťazstvom v sérii, uspel na ľade Žiliny

Hokejisti Popradu pokračujú v Tipsport lige v solídnej forme a v utorok dosiahli už štvrté víťazstvo v sérii, keď vyhrali na ľade Žiliny 4:1. Domáci "vlci" síce otvorili skóre už po 24 sekundách po úniku Rastislava Konečného, ale potom strieľali góly už len "kamzíci". Po niečo vyše piatich minútach vyrovnal Patrik Števuliak a ten istý hráč poslal svoj tím do vedenia v 9. min z trestného strieľania. V druhej dvadsaťminútovke diváci gól nevideli, čakali až do 52. min, keď skóroval hosťujúci Jaroslav Kasík. Gólový účet uzavrel o minútu na to Richard Rapáč. Poprad sa vďaka skvelej forme dostal už na piatu pozíciu pred Trenčín, Žiline patrí 9. miesto.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 1. R. Konečný (Stupka, V. Škoda) - 6. Števuliak (Paukovček, R. Rapáč), 9. Števuliak (trestné strieľanie), 52. Kasík (Paločko), 53. R. Rapáč (Števuliak, L. Paukovček)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Goga - Stanzel, Tvrdoň, 1102 divákov

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Ťavoda - L. Handlovský, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, V. Škoda, R. Konečný - Drevenák, Ježek, Valášek - E. Švec, Kolena, Dominik Rehák
Poprad: R. Svoboda - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Kasík, Malina, Gaborčík, D. Šterbák - Štrauch, Heizer, Bartečko - Paločko, Bajaruns, Kroták - Števuliak, L. Paukovček, R. Rapáč - O. Rusnák, Toma

Banská Bystrica s tretím víťazstvom po sebe, zdolala Martin

Hokejisti Banskej Bystrice po reprezentačnej prestávke pokračujú vo víťaznom ťažení, v utorkovom zápase 31. kola Tipsport ligy zdolali na domácom ľade Martin 2:0. Zverenci trénera Vladimíra Országha si pripísali tretie víťazstvo v riadnom hracom čase po sebe. O góly "baranov" sa postarali v 4. min najprv Juraj Majdan v presilovej hre a v úvode tretej tretiny kanadský legionár Jason Bast. Banskobystričania si upevnili štvrtú priečku v tabuľke, Martinčania nestrelili gól v druhom stretnutí v sérii a patrí im ôsma pozícia.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHC Martin 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 4. Majdan (R. Tománek, Handzuš), 45. Bast (Ferleťák, L. Hvila)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali Stano - Gajan, Rovenský, 2009 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, V. Čížek, Rosandič, Petran, Jaborník - Majdan, Handzuš, R. Tománek - Hvila, Bast, R. Gašpar - Lamper, Kytnár, Matoušek - Ferleťák, Adamčík, Ambroz
Martin: Dzubina - Pokrivčák, J. Tabaček, P. Bačik, T. Rusina, P. Trávniček, J. Dlouhý, Pacalaj, Vyskoč - Surovka, Galamboš, Tibor Varga - Kabáč, Murček, Rzavský - F. Skladaný, Dírer, Uhrík - Róbert Varga, Jurášek, M. Kokavec

Skalica vyhrala presne po mesiaci, zdolala Trenčín

Hráči Skalice sa dočkali víťazstva v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži presne po mesiaci, keď v utorkovom zápase 31. kola presvedčivo zdolali Trenčín 7:1. Záhoráci sa naposledy radovali z výhry 22. novembra doma so Žilinou (2:0), odvtedy ťahali šnúru šiestich prehier. Dôležitý krok k trom bodom urobili Skaličania už v prvej tretine, keď sa v rýchlom slede presadili Vladimír Lantoš a Juraj Bezúch, neskôr ešte dokázal znížiť Matúš Holenda v presilovej hre. Aj v druhej tretine strelili domáci bleskové góly, v priebehu 45 sekúnd skórovali Bezúch a Pavel Brendl. Blamáž hosťujúcej Dukly dokonali v poslednej časti Dušan Pašek, Patrik Korýtko a nestarnúci Brendl. Domáci strelili všetky góly v rovnovážnom stave, v tabuľke sa stále potácajú na poslednom 10. mieste. Trenčín si pripísal tretiu prehru po sebe a je šiesty.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Góly: 13. Lantoš (Komínek, Korytko), 14. Bezúch (L. Klíma), 33. Bezúch (L. Klíma, Jan Novák), 33. Brendl (D. Pašek, Mickievics), 50. D. Pašek (Mickievics), 53. Korytko (Komínek, Zukal), 55. Brendl (D. Pašek, Zukal) - 18. Holenda (Vozdecký, Šišovský)
Vylúčení: 1:0 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Holienka, M. Kollár, 1024 divákov

Skalica: P. Ševela - Reichel, Barák, Opalek, Jan Novák, Zukal, Jankovič, Peter Horváth - D. Pašek, Brendl, Mickievics - Korytko, Školiak, Komínek - Markulinec, L. Klíma, Bezúch - Lantoš, M. Trenčan
Trenčín: Kutej (33. Chábera) - Denis Rehák, Drgoň, Ryzák, Holenda, Hatala, Nechala, Trška, Pataky - Michal Hlinka, R. Dlouhý, D. Hudec - Vozdecký, V. Nemec, Šišovský - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - Koyš, Švec, Berák