TL: Hokejisti Nových Zámkov zdolali HK Orange 20 vysoko 7:1

NETKY.SK • 14 September 2016, 09:37 • 2 min

NOVÉ ZÁMKY - Hokejisti HC Nové Zámky zdolali v utorňajšom vloženom dueli Tipsport Ligy hráčov HK Orange 20 vysoko 7:1.

Domáci sa predstavili so Škorvánkom v bráne, no bez zraneného Töröka, ktorý nedohral nedeľňajší duel so Žilinou. Veľmi blízko ku gólu mali domáci už v 3. minúte stretnutia, keď hosťom zavarila Kytnárova formácia, no aj s Durného pomocou zastal puk tesne pred bránkovou čiarou. Už o minútu neskôr si však novozámocký štadión zakričal gól. To keď pri prechode do útočného pásma stratil puk Košecký, zmocnil sa ho Brabenec, ktorý ideálne našiel na druhom krídle Semoráda. Toho strelu z prvej Durný vykryl, no proti následnej dorážke Lelkeša bol už bezmocný. Gólom mohol skončiť i Hvilov pokus, no tečovaný puk po jeho strele tesne minul Durného hornú žrď. Úvodná tretina sa niesla jednoznačne v réžii Zámčanov. Svoju prevahu však nedokázali pretaviť do ďalšieho gólového efektu. Až v 18. minúte duelu pohrozili výraznejšie i zverenci Ernesta Bokroša, no zo skrumáže pred Škorvánkovou bránkou gól vyťažiť nedokázali.

HC Nové Zámky - HK Orange 20 7:1 (1:0, 2:1, 4:0)
Góly: 4. Lelkeš (Semorád, Brabenec), 23. Hegyi (Tábi), 36. Hvila (Chovan), 44. Maier (Kytnár), 46. Semorád (Ďurčo), 53. Kytnár (Podstavek, Maier), 56. Hvila (Lelkeš, Kytnár) – 25. Murín (Váňa, Horvath). Rozhodovali: Müllner - Gegáň, Kacej, vylúčenia: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 567 divákov
HC Nové Zámky: Škorvánek – Sandgren, Čížek, Chovan, Ďurčo, Maier, Sucharda, Ficel – Semorád, Brabenec, Hudec - Hvila, Kytnár, Fábry - Podstavek, Lelkeš, Paulovič - Dubec, Hegyi, Tábi
HK Orange 20: Durný – Košecký, Jendroľ, Danko, Vybiral, Bdžoch, Trška, Burzík, Grman – Váňa, Pätoprstý, Sloboda - Horváth, Mišuta, Oško - Struška, Koziot, Koyš - Pataky, Murín, Hecl

Druhú časť hry začali mladíci z HK Orange 20 odvážnejšie, no už v 3. minúte ich schladil domáci Hegyi, ktorý výborne "vymiešal" Durného a blafákom z nájazdu skóroval. O niekoľko okamihov sa skóre menilo znova, keď Murín prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a znížil na rozdiel jediného gólu. V dobrej šanci sa následne ocitol domáci kapitán Hudec, no Durného pohyb betónom bol rýchlejší. Na druhej strane sa vo veľkej šanci sa počas presiovej hry ocitol hosťujúci Sloboda, no zoči-voči Škorvánkovi neuspel. Miestami to vyzeralo akoby Novozámčania hrali presilovú hru. Tá nakoniec aj prišla, keď v 34. minúte putoval na trestnú lavicu Murín. Početnú výhodu zúžitkoval presnou strelou švihom od modrej čiary Hvila a domáci opäť viedli dvojgólovým rozdielom.

Ani v záverečnej tretine sa priebeh hry nezmenil. Celé to potvrdil už 44. minúte obranca Maier, ktorý po Kytnárovom vyhranom vhadzovaní prestrelil Durného. Už o dve minúty ho gólovo napodobnil Semorád. Ten zblízka nedal gólmanovi hostí šancu. Ďalším úspešným strelcom domáci Kytnár, ktorý využil neprehľadnú situáciu pred bránou hostí. Kytnárova formácia ukázala svoje umenie ešte raz, keď akciu na jeden dotyk v podaní Lelkeša s Kytnárom zakončil do odkrytej brány Hvila. Novozámčania boli počas celého stretnutia aktívnejším tímom a zaslúžene zvíťazili 7:1.

Hlasy po zápase:

Ivan Černý, asistent trénera HC Nové Zámky: "Z našej strany to bol prvé dve tretiny skôr taký upracovaný hokej. Nedarili si nám prihrávky ani kombinácie. Chvalabohu, v tretej tretine sa nám chytili niektorí strelci a v kľude sme tento zápas dohrali. Veľmi nás to teší, pretože zajtra máme náročný zápas v Nitre."

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: "Chcel by som pochváliť chlapcov za prvú tretinu, v ktorej naša hra nebola zlá. Bohužiaľ, v druhej časti hry sa to zlomilo, pri našom zlom striedaní, keď sme dovolili hráčovi Nových Zámkov ísť samému na brankára. Keď sa súper dostal do stavu 3:1, bolo vidieť, že sa ukľudnil. Nemyslím si, že chlapci proti súperovi poľavili, no ten vedel, že tento náskok si už postráži. Na to, aby sme dali ďalšie góly, sme mali príliš malý tlak. Snaha je snaha a kvalita je kvalita. A to sa prejavilo. Urobili sme množstvo chýb, ktoré súper potrestal."