TL: Hokejisti Martina zdolali po dráme HC Košice 3:2

NETKY.SK • 26 September 2015, 09:24 • 2 min

MARTIN - Na martinskom ľade sa hral od úvodu zaujímavý hokej. Hostia boli aktívnejší, domáci zasa bojovnejší.

Hneď v úvode vyskúšali pozornosť Dzubinu hosťujúci Dudáš s Hrnkom, a potom viackrát Suja. V 8. minúte Špirko ideálne uvoľnil Vargu, ale ten z veľkej príležitosti netrafil. Hralo sa hole-dole a prekvapujúco nebezpečnejší boli domáci. V 12. minúte stálo pri hosťoch šťastie, keď strela Špirka zazvonila na žŕdke rovnako ako tá Dírerova zo 17. minúty.

Aj druhé dejstvo začali domáci dobre. Melicherčíka ohrozil v 21. minúte Surovka a Rzavský následne mieril vedľa. Východniari ohrozovali Dzubinu väčšinou len z diaľky. Po polovici stretnutia však využili prvú väčšiu šancu a Suja tečom po strele Šedivého otvoril skóre. Vzápätí sa vyznamenal Melicherčík po dorážke Murčeka. V samom závere dejstva nevyužil Rusina trestné strieľanie za faul Dudáša, keď netrafil košickú bránku.

Tretie dejstvo začal lepšie favorit. V 43. minúte bol úspešný Dudáš po nádhernej prihrávke Bartoša a majster viedol dvojgólovým rozdielom. V 46. minúte nevyužil Martin svoju prvú presilovku, keď Varga s Murčekom netrafili ani z tutoviek. Pre domácich nebol žiadny puk stratený a v 56. minúte vykresal Rzavský iskierku nádeje na bodový zisk. Gól domácich povzbudil a výborný výkon MHC korunoval minútu pred koncom, keď vyrovnal Matejka. V závere sa majster len s vypätím všetkých síl ubránil tlaku domácich. V predĺžení sa nepresadilo ani jedno mužstvo, a tak o prekvapujúcom víťazstve a dvoch bodoch pre Martin rozhodol v samostatných nájazdoch Špirko.

MHC Martin - HC Košice 3:2 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 56. Rzavský, 59. Matejka (Murček), roz. nájazd Špirko - 32. Suja (Šedivý, Bartánus), 43. Dudáš (Bartoš, Jenčík). Rozhodovali: J. Konc - Gajan, Smrek, vylúčení: 1:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 2000 divákov
MHC Martin: Dzubina - Tabaček, Matejka, Dvořák, Dlouhý, Jáchym, Bačík, Fabian, Trávniček - Pokrivčák, Špirko, Varga - Surovka, Murček, Kokavec - Rusina, Dírer, Jokeľ - Rzavský, Jurášek, Kabáč
HC Košice: Melicherčík - Slovák, Dudáš, Philipp, Šedivý, Pavúk, Štrbák, Cebák, Macejko - Lelkeš, Češík, Hrnka - Bicek, Suja, Bartánus - Lapšanský, Bartoš, Jenčík - Šoltés, Bortňák, Hričina

Povedali po zápase

Ivan Dornič, tréner Martina: "Som nesmierne šťastný, že naše mladé mužstvo dokázalo zvrátiť výsledok s takým kvalitným súperom. Keď sme prehrávali o dva góly, už len málokto nám veril. Chlapci však boli trpezliví a počúvali naše rady. Vystupňovali tempo, vyrovnali a v nájazdoch rozhodli o cennom víťazstve."

Peter Oremus, tréner Košíc: "Po utorku a víťazstve v Lige majstrov sme si mysleli, že naše výkony sa budú už len zlepšovať. Od začiatku stretnutia sme však nehrali tak, ako sme chceli a vyvrcholilo to tým, že toto skúsené mužstvo si neudržalo dvojgólový náskok. To hovorí za všetko."