TL: Dvadsiatka sa rozlúčila s najvyššou súťažou triumfom 2:1 nad Zvolenom

NETKY.SK • 2 December 2016, 07:44 • 2 min

PIEŠŤANY - Hokejisti HK Orange 20 zakončili tohtosezónne účinkovanie v Tipsport Lige víťazstvom. Vo štvrtkovom vloženom zápase prekvapivo zdolali HKM Zvolen 2:1, pod čo sa gólmi podpísali Marek Sloboda a Boris Sádecký. Výborný výkon mladíkov podčiarkol Roman Durný, ktorého prekonal len Peter Hraško.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša odohrali v príprave na juniorský svetový šampionát 20 tipsportligových duelov. Zvíťazili len dvakrát, keďže v mnohých zápasoch sa trápili v zakončení. Okrem Zvolena vyhrali na konci októbra aj v Liptovskom Mikuláši 3:1.

Majstrovstvá sveta do 20 rokov sa na prelome rokov uskutočnia v Montreale a Toronte. Slováci nastúpia v základnej B-skupine proti Kanade, Lotyšsku, USA a Rusku.

HK Orange 20 - HKM Zvolen 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 17. Sloboda (Murín, Grman), 35. Sádecký (Pataky) - 58. Hraško (Klhůfek). Rozhodovali: Adamec - Valo, Gegáň, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 120 divákov

HK Orange 20: Durný - Grman, Trška, Košecký, Hain, Jendroľ, Bdžoch, Jaško, Hedera - Pätoprstý, Sádecký, Pataky - Struška, Oško, Andrisík - Hecl, Murín, Sloboda - Vybiral, Liška, Václav

HKM Zvolen: Šimko - Ivan, Hraško, Valenta, M. Novák, Plechanov, Dubeň, Hataš, Trnka - L. Novák, Mráz, Klhůfek - Zuzin, Puliš, Majdan - Šišovský, Jurík, Ďaloga - Žilka, Jakubík, Šimíček

Prvú tretinu mali od úvodu v rukách Zvolenčania, ale z vyložených šancí neskórovali postupne Klhůfek, Valenta ani Puliš. Do vedenia preto išli mladíci, keď v 17. minúte prestrelil Šimka ľahkým pukom Sloboda. Zvolen inkasovaný gól nezlomil, do druhej tretiny vstúpil s náporom, ale ani z neho vyrovnávajúci zásah nevyťažil. Po žŕdke Lukáša Nováka nastal v hre hostí mierny útlm. Dvadsiatkári výborne korčuľovali a v 35. minúte si poistili vedenie, keď prekonal Šimka strelou pomedzi betóny Sádecký. Favorit zahodil na začiatku tretej tretiny aj nemožné, puk neumiestnil ani do prázdnej bránky, a preto nemohol pomýšľať na "povinné" víťazstvo. Naopak, pre nedisciplinovanosť mohol inkasovať tretí gól, Murínovu príležitosť však zlikvidoval Šimko. V záverečnej hre bez brankára ešte znížil Hraško, no na vyrovnanie sa už hostia nezmohli.

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: "Prial som si, aby chlapci vyhrali aspoň jeden zápas na domácom ihrisku. Nemôžem im nič vyčítať. Konečne strelili viac ako jeden gól a celkovo im táto výhra pomôže po psychickej stránke. Naša hra bola taká, akú sme si predstavovali a naši zverenci splnili naše pokyny do bodky."