TL: Banskobystričania vyhrali tretí zápas za sebou a vedú súťaž

NETKY.SK • 15 September 2015, 21:28 • 2 min

BANSKÁ BYSTRICA - Úradujúci slovenskí vicemajstri z Banskej Bystrice si v najvyššej súťaži Tipsport lige naďalej držia suverenitu, v utorkovom dueli 3. kola zdolali na domácom ľade hráčov Piešťan tesne 2:1.

Bystričania viedli v polovici zápasu 2:0 po góloch Juraja Majdana, ten najprv pekne zakončil akciu Fredrika Sandgrena s Brettom Sonnem a neskôr ho šikovne našiel pred bránkou veterán Michal Handzuš. Hostia v tretej tretine už len skorigovali zásluhou Jakuba Ručkaya, ktorý tečoval strelu Marcela Holoviča. Banská Bystrica pred Piešťanmi zdolala v riadnom hracom čase aj Nitru (4:1) a majstrovské Košice (1:0) a je na čele ligovej tabuľky, najbližšie sa predstaví v Martine.

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 3. kola Tipsport Ligy:

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:3 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 29. Ölvecký, 35. Melichárek - 32. J. Jurík, 48. Puliš, rozh. sam. nájazd Obdržálek. Rozhodovali: T. Orolin - Holienka, Smrek, vylúčení: 6:9, navyše: Zaťko (Trenčín) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2318 divákov

HC'05 iClinic Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 24. a 34. Majdan - 45. Holovič. Rozhodovali: J. Konc - Kacej, Synek, vylúčení: 2:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 1973 divákov

HK Nitra - HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 2. Ordzovenský, 23. König, 48. Kutálek - 30. Lelkeš, 39. Bartánus. Rozhodovali: Jonák, Novák - Šefčík, Výleta, vylúčení: 4:5, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, 2460 divákov

MHC Martin - MsHK DOXXbet Žilina 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 60. Surovka, 64. Jáchym - 40. Bulík. Rozhodovali: Baluška - M. Orolin, J. Tvrdoň, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1600 divákov

HK 36 Skalica - HK Poprad 3:4 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 26. Mickievics, 26. Lantoš, 60. Brendl - 16. Hvila, 34. Rusnák, 42. Síkela, 63. Fabian. Rozhodovali: Lokšík - Junek, Návratek, vylúčení: 5:7, navyše: Jass (Skalica) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 1065 divákov