Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
06.01.2023 13:00 Kultúra
TIP NA KNIHU Spoznajte Eiffela, muža, ktorý postavil úchvatnú vežu a spoznajte príbeh jeho lásky. Jeho jedinej lásky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.01.2023 13:00 Kultúra

TIP NA KNIHU Spoznajte Eiffela, muža, ktorý postavil úchvatnú vežu a spoznajte príbeh jeho lásky. Jeho jedinej láskyHovorí sa, že láska je aj obeta, že kto ľúbi, mal by vedieť odkrojiť aj zo svojich túžob, aj sa vzdať svojich predstáv, lebo ak tak neurobí, potom niet dôkazu, že cit je pravý. Ale čo všetko je dobré obetovať a ako vieme, či trýzeň, čo sa chystáme podstúpiť, za to stojí?


Nie je to len tak, že dvaja sa do seba zahľadia, vedia, že im je spolu dobre a že spoločne chcú prečkať aj Vianoce a aj úplne obyčajné dni, kiežby to tak bolo, kiežby to bolo také jednoduché. Lenže dvaja musia riešiť oveľa viac, či sú jeden pre druhého vhodnou voľbou, čo na to povie rodina a či priepastí nie je priveľa.

A ak áno, ak je rozdielov viac než spojení, potom je zaručené, že niekomu sa zlomí srdce a ktovie, či sa niekedy pozliepa do celku.

 

 

Nicolas d'Estienne d'Orves napísal knihu, ktorá nie je fikciou, stojí na skutočných udalostiach, veď už názov sám napovedá, že Eiffel je príbeh o mužovi, čo žil a niečo po sebe zanechal. A tiež ľúbil a obetoval.

 

Francúzsko

 

Neviem, čím to je, ale knihy, čo sa odohrávajú vo Francúzsku majú nejaké zvláštne čaro, ako keby priťahovali už len vôňami a chuťami, už len jazykom, čo znie pôvabne, a tak nejako aj Eiffel získaval pozornosť od počiatku. Lebo Gustave Eiffel práve tam tvoril aj žil, prezývali ho básnikom železa, lebo hoci jeho povolanie sa zdalo byť absolútne neumelecké, on z toho dokázal vyťažiť umelečno. Spoznávame ho, aký vedel byť ohnivý, ako dýchal pre projekty, ktoré práve vymýšľal. A potom je tu aj ona, žena, čo mu ukradla spánok a oveľa viac.

 

Adrienne

 

Gustave bol ženatý a narodili sa mu deti, už má aj dospelú dcéru, ktorá sa sama čoskoro postaví pred oltár. Manželka mu zomrela už dávnejšie, novú si nehľadá. A vtom uvidí ju, Adrienne, okamžite ju spozná, a ihneď vie, že aj keď od ich stretnutia uplynuli roky, ešte stále ju má rád, že ju ľúbi.

 

Dva problémy

 

Nie je to však také ľahké, lebo po prvé, ona je vydatá, a nie za hocikoho, ale manželom je Eiffelov priateľ, muž, s ktorým sa počas vysokoškolských čias zabával a po druhé, nerozišli sa v dobrom. Zaľúbili sa do seba v mladosti, ona pochádzala z bohatej rodiny, on bol inžinier. Vtedy sa tak zblížili, že si sľúbili vernosť a mali sa vziať, ale niečo sa stalo. Ona neprišla tam, kam prísť mala a nikdy mu to nikto nevysvetlil. Myslel si, že ho zradila, myslel si, že ho klamala.

 

Veža

 

Teraz sú už starší, na krku majú záväzky a ešte čosi tu je. Eiffel má ohromiť Paríž, vlastne nie, má ohromiť celý svet, lebo tvrdil, že postaví tristo metrov vysokú vežu, bude to jeho jedinečné dielo, jeho dieťa, jeho láska. Otázkou je len to, či láska k žene zvíťazí alebo sa jednoducho nikdy nespoja, lebo im to nie je dané.

 

Príbeh ako taký nie je ničím ohurujúci, nič, čo by sme nečítali tisíc ráz predtým, ale je predsa niečím iný. Hlavne je smutnejší, lebo tak to bolo naozaj, Eiffel svoju vežu postavil a svoju milovanú Adrienne do nej vtesnal. Láska, to je obeta, ale možno si niekedy pýta až príliš veľa. Alebo...reklama


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok