Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. aug. 2022Leonard
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
12.06.2022 08:00 Kultúra
TIP NA KNIHU Modlitby, čo sa zmestia do vrecka
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.06.2022 08:00 Kultúra

TIP NA KNIHU Modlitby, čo sa zmestia do vreckaModlenie sa nie je nič iné ako vedenie rozhovoru s Bohom. Zopár slov, veľa pravdy, úcta, ktorej je On určite hoden a všetko sa zakončí krátkym slovom amen. Nie je to nič ťažké, a predsa sme neraz ťarbaví a po ceste modlitby kráčame všelijak, len nie s potešením.


Max Lucado, muž veľkej viery, kazateľ a výborný autor viacerých kníh so štedrou dávkou nádeje, sa priznal k čomusi, čo by od neho nikto neočakával. A keď vravím nikto, myslím tým nikto. Prehlásil totiž o sebe, že čo sa modlitieb týka, je isto-iste veľkým nemehlom.

 

 

„On? To určite,“ povie si nejeden skeptik a pohodí hlavou. Avšak Max Lucado na dôkaz, že neklame, napísal knihu s názvom Modlitby do vrecka, aby napomohol ďalším nemehlám a aby poskytol inšpiráciu i skúseným modliacim sa.

 

Štyridsať dní

 

Modlitba je nesmierne dôležitá, keď bojujeme s ranami, keď sa točíme a točíme v kruhu závislostí. Keď sa čas kráti a peniaze na vyplatenie účtov akosi v peňaženke nie sú. Keď sa rozpadajú vzťahy, keď sa cítime sami. Alebo aj keď počítač, v ktorom je uložená práca, odmieta spolupracovať a tvári sa, že obrazovka sa viac nerozsvieti a dáta budú navždy mĺkve.

V situáciách akéhokoľvek druhu, keď zúfalo potrebujeme dosiahnuť Božiu ruku a nielen ju chytiť, ale aj rozhýbať k činom, je občas dosť kritické nájsť tie správne slová.

 

 

„Bože, ja ani neviem, ako to povedať. Niežeby som nevedela, čo potrebujem, ale neviem, ako o to požiadať.“

Áno, a práve tam, na území srdca plného túžob a úst chudobných na písmená, by mali vstúpiť Modlitby do vrecka, lebo preto sa spísali, aby navrátili jazyku pohyblivosť.

 

V knihe sa nachádza 40 jednoduchých prosieb, ktoré sa dajú vypovedať kdekoľvek a v ktorejkoľvek hodine, v akýchkoľvek podmienkach.

 

Sú krátke

 

Obrovským pozitívom v časoch uponáhľaných, (veď všetci poznáme rána obalené stresom), je skutočnosť, že Max Lucado myslí na všetko a každú modlitbu poňal síce výstižne a hlboko, a predsa nie tak, aby vzbudzovala dojem nekonečnej dĺžky.

Pomodliť sa teda stihne žena, ktorá v dni pozná najmä príchuť práce, rodičia, ktorých deti nenechajú na pokoji a búšia na dvere i pri vykonávaní pravidelnej a nutnej hygieny, veriaci, ktorý by, podľa vlastných slov, rád kľačal pri Božích nohách, ale povinnosti ho ničia.

 

 

Tri dôvody, prečo vlastniť Modlitby do vrecka

 

Po prvé, lebo každý, i taký, ktorý presne vie, čo a ako funguje v modlitbe, raz, žiaľ, postretne bolesť, čo mu vezme schopnosť skladať vety.

 

Po druhé, lebo sa čítajúci naučí i akejsi stručnosti a pochopí, že vypočutie nezávisí od počtu slov,

 

Po tretie, lebo nikdy nie je na škodu vlastniť podobnú knihu.

 

Mohlo by vás zaujímať: TIPY NA KNIHY Čítali ste už aspoň jednu knihu od Julie Caplin? Toto sú štyri dôvody, prečo by ste sa do toho mali pustiť hneď a zaraz!reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  FB Maxa Lucada, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok