Tím SR "20" podľahol Švajčiarom, skončil na 2. mieste

NETKY.SK • 11 November 2013, 09:36 • 2 min

MONTHEY - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov obsadila na medzinárodnom turnaji International Chablais Hockey Trophy vo švajčiarskom Monthey 2. miesto.

Zverenci Ernesta Bokroša v súboji o celkové prvenstvo prehrali v nedeľu so Švajčiarmi 2:3. Stretnutie bolo od prvej do poslednej minúty vyrovnané. Švajčiari viedli 1:0 i 2:1, vždy za Slovákov vyrovnal Marko Daňo. Na presný zásah Kevina Fialu z 36. min však už slovenskí hráči nenašli odpoveď. Brankári SR inkasovali v nedeľu prvé góly v Monthey.

"Bolo to ozajstné vyvrcholenie turnaja. Záverečný zápas mal všetky správne ingrediencie hokeja tejto vekovej kategórie. Nechýbalo obrovské nasadenie podložené výborným korčuľovaním, taktickou vyspelosťou oboch družstiev i zdravou tvrdosťou. Sme radi, že sme mohli odohrať taký kvalitný zápas, ktorý niesol prvky stretnutí, aké sa hrajú na svetovom šampionáte. Musím hráčov aj dnes pochváliť. Do poslednej sekundy bojovali o čo najlepší výsledok. V záverečnej tretine dokázali vystupňovať tlak, ale nevyužili viaceré vypracované šance. Škoda, že sme v Monthey viackrát neskórovali z presilových hier. Na druhej strane potešilo, že nám na turnaji fungovala organizácia hry i ďalšie prvky, ktoré vštepujeme našim zverencom," hodnotil na webe SZĽH tréner SR "20" Ernest Bokroš.

Výsledky - turnaj International Chablais Hockey Trophy v Monthey:
Švajčiarsko "20" - Slovensko "20" 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 5. M. Müller, 14. Bertschy, 36. Fiala - 8. M. Daňo, 33. M. Daňo (Predajniansky)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše 37. Rouiller (Švaj.) na 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1.

Nemecko "20" - Nórsko "20" 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)