Tenis-PF: Rybáriková prehrala prvý set s Rusovou

NETKY.SK • 7 Február 2015, 16:13 • 2 min

APELDOORN - Líderka singlovej nominácie hostiek Magdaléna Rybáriková prehrala prvý set sobotňajšieho zápasu s ľavorukou dvojkou domácich Arantxou Rusovou v rámci víkendového stretnutia Holandsko - Slovensko na antuke v hale Omnisport v Apeldoorne v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2015 tenisových reprezentačných družstiev žien za 33 minút 3:6.

Napokon rozhodujúci brejk inkasovala Rybáriková vo štvrtom geme, v piatom sama nepremenila dve šance na príjme za sebou. Neskorší prvý setbal odvrátila šikovným bekhendovým doťuknutím zblízka, pri druhej hrozbe však vložila do úderu priveľa sily. Tím SR vedie 1:0 po tom, ako Karolína Schmiedlová zdolala Kiki Bertensovú za 105 minút 6:2, 7:5.

Stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie 2015 tenisových reprezentačných družstiev žien:

HOLANDSKO - SLOVENSKO 0:1 po sobotňajšej I. dvojhre