Fed Cup: Rybáriková prehrala prvý set s Bertensovou

NETKY.SK • 8 Február 2015, 13:03 • 2 min

APELDOORN - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala prvý set úvodnej nedeľňajšej dvojhry, celkovo tretej, v rámci víkendového stretnutia Holandsko - SR na antuke v hale Omnisport v Apeldoorne v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2015 reprezentačných družstiev žien v súboji singlových jednotiek tímov s Kiki Bertensovou za 31 minút 1:6.

Po sobote je stav 1:1. Bodovali dvojky tímov proti jednotkám. Najprv Karolína Schmiedlová zdolala Bertensovú za 105 minút 6:2, 7:5. Následne Rybáriková prehrala s Arantxou Rusovou za 78 minút 3:6, 4:6.

V nedeľu ešte budú hrať Rusová s Karolínou Schmiedlovou a vo štvorhre Richel Hogenkampová a Michaella Krajiceková proti Rybárikovej s Karolínou Schmiedlovou. Kapitáni Paul Haarhuis a Matej Lipták však môžu urobiť zmeny.

Víťazný tím si v apríli zahrá play-off o I. svetovú skupinu 2016 týchto MS pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Zdolaný bude v rovnakom termíne bojovať o zotrvanie v "II. lige" v hierarchii PF.

Stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie 2015 tenisových reprezentačných družstiev žien:

HOLANDSKO - SLOVENSKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách