Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. mar. 2023Soňa
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.
31.05.2021 14:15 Domov
Tejto vysokej škole sa radšej vyhnite. Ministerstvo chce ukončiť jej činnosť!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.05.2021 14:15 Domov

Tejto vysokej škole sa radšej vyhnite. Ministerstvo chce ukončiť jej činnosť!BRATISLAVA – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR navrhuje odňať štátny súhlas na pôsobenie súkromnej Stredoeurópskej vysokej škole (SEVŠ) v Skalici.


Vyplýva to z návrhu, ktorý do medzirezortného pripomienkového konania predložil dnes šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS). Konanie sa ukončí 11. júna.

 

Pochybenia pri online výučbe

Dôvodom je, že pri overení priebehu štúdia v akademickom roku 2020/2021 neposkytla SEVŠ požadované študijné plány ani rozvrhy s uvedením personálneho zabezpečenia výučby.

Vysoká škola poskytla ministerstvu od marca do apríla 2021 počas dištančnej online výučby celkovo 14 prístupov k 12 predmetom študijných programov.

 

„Pri absencii zaslania požadovaných rozvrhov a študijných plánov, a na základe informácii poskytnutých vysokou školou nebolo možné určiť formu štúdia, semester štúdia a pri siedmich prístupoch ani určiť študijný program,“ zhodnotilo ministerstvo.

 

Škola nepreukázala riadny priebeh výučby

Doplnilo, že do online dištančnej výučby (11 sledovaných prístupov) sa celkovo zapojili štyria vysokoškolskí učitelia a 17 študenti. Rezort tak konštatoval, že vysoká škola nepreukázala riadny priebeh výučbového procesu.

Ministerstvo tiež upozornilo, že škola nemá ani zverejnené úplné a aktuálne znenie vnútorných predpisov, napríklad študijný poriadok, zásady výberového konania na obsadzovanie pracovných miest, pracovný poriadok či organizačný poriadok súkromnej vysokej školy.

 

Škola nezverejnila ani svoj Harmonogram akademického roka 2019/2020 ani 2020/2021. „Vysoká škola rovnako nebola schopná preukázať uskutočňovanie študijných programov v akademických rokoch 2018/2019 a 2019/2020,“ priblížil rezort.

Podľa zverejneného materiálu ministerstva školstva, súkromná škola neaktualizovala údaje v registri zamestnancov vysokých škôl ani v centrálnom registri študentov.

 

Tiež neuložila svoje výročné správy o hospodárení do verejnej časti registra účtovných závierok za roky 2018 a 2019. Štátny súhlas bol Stredoeurópskej vysokej škole udelený v novembri 2005.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok