TE: Zvolen rozhodol o výhre nad Martinom 29 sekúnd pred koncom

NETKY.SK • 24 Január 2015, 08:21 • 2 min

MARTIN - Hráči HKM Zvolen zvíťazili v rámci piatkového programu 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy na ľade MHC Mountfield Martin 3:2.

Diváci v Turci videli zaujímavé stretnutie s mimoriadne napínavým záverom zápasu. Hostia spod Pustého hradu vyhrávali necelé štyri minúty pred koncom 2:0 po góloch českých legionárov Petra Obdržálka a Kamila Brabenca. Martinčania však nezložili zbrane a v 57. a 58. min po presných zásahoch Davida Zuckera a Jaroslava Markoviča zmazali vedenie Zvolenčanov. Keď sa už obe mužstvá pomaly pripravovali na predĺženie, rozhodol 29 s pred koncom riadneho hracieho času o triumfe hostí svojím druhým gólom v dueli Brabenec.

Martin nezvíťazil v štvrtom zápase v sérii, so Zvolenom prehral aj tretí domáci duel v prebiehajúcej sezóne (predtým 3:8 a 2:5, pozn.).

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 43. kolo - piatok:

MHC Mountfield Martin - HKM Zvolen 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Góly: 57. Zucker (Fujerík, Podzinš), 58. J. Markovič - 32. Obdržálek (M. Sloboda, L. Jurík), 55. Brabenec (Podkonický, Juraško), 60. Brabenec
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: J. Svoboda 10 min za údery - Pichnarčík 10 min za údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - Korba, Rovenský, 2200 divákov

Martin: J. Čech - Smrek, I. Ďatelinka, Brcko, Dlouhý, L. Matejka, Kolba, M. Dvořák - Važan, Galamboš, J. Markovič - T. Varga, J. Svoboda, Zucker - Podzinš, Fujerík, T. Török - O. Jokeľ, Dírer, A. Themár
Zvolen: M. Šimko - Juraško, Bagin, Ťavoda, Hraško, F. Fekiač, Pichnarčík, Popela - Puliš, Brabenec, Podkonický - M. Sloboda, L. Jurík, Obdržálek - Škvaridlo, Bortňák, Martin Ďaloga - V. Fekiač, Kentoš, I. Jaroš