TE: Poprad druhýkrát stratil takmer vyhratý zápas s Košicami

NETKY.SK • 17 Marec 2015, 07:19 • 2 min
TE:  Poprad druhýkrát stratil takmer vyhratý zápas s Košicami

KOŠICE - Hokejisti úradujúceho slovenského šampióna HC Košice zvíťazili v úvodnom semifinálovom zápase play off Tipsport extraligy vo východniarskom derby nad HK Poprad 5:4, keď päť minút pred koncom ešte prehrávali 2:4. V sérii hranej na štyri víťazné duely sa ujali vedenia 1:0. Druhý duel je na programe v utorok 17. marca opäť v Steel aréne (17.00).

Prvú vážnu šancu v stretnutí mal v 2. minúte Hrnka, ktorý šikovne tečoval nahodený puk Jánošíka, no iba tesne vedľa popradskej bránky. O minútu neskôr zahrmelo na opačnej strane, keď Rapáč z otočky nahodil puk na košickú bránku a dezorientovaný Melicherčík po prvýkrát inkasoval - 0:1. Vzápätí sa ocitol pred Kostúrom osamotený Jenčík, popradský brankár podržal svoj tím. V 4. minúte ho zase podržala ľavá žŕdka pri zakončení Bartoša. Domáci pokračovali v útočnej aktivite, ale ani Bicek v 6. minúte nedokázal zrovnať stav stretnutia. Hra sa postupne vyrovnala a "kamzíci" udreli po druhýkrát v 16. minúte, keď sa po vhadzovaní v útočnom pásme presadil Gríger - 0:2.

Košičania pohrozili v 24. minúte, keď Jenčík vysunul Spilara a ten po individuálnom prieniku nechal vyniknúť Kostúra. "Kamzíci" dobre bránili, nepúšťali Košičanov do streleckých príležitostí a narúšali ich rozohrávky už v strednom pásme. Domáci tím však začal viac korčuľovať, hra sa prelievala zo strany na stranu a v 27. minúte predviedol pekný prienik Jenčík, ktorý okorenil i gólovým zakončením - 1:2. V polovici stretnutia sa dostal do samostatného úniku autor prvého košického gólu, ale tentoraz sa vyznamenal Kostúr. Na opačnej strane sa pred nevýrazným Melicherčíkom presadil v 31. minúte Štrauch 1:3. Už o dve minúty neskôr vrátil Košičanov späť do stretnutia Sojčík, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku Kutáleka - 2:3. Košickú radosť schladil v 35. minúte Suchý, ktorý svojím presným zásahom vyhnal Melicherčíka z bránky. Tri minúty pred koncom druhej dvadsaťminútovky mohol korigovať na rozdiel gólu Sojčík, z tesnej blízkosti však popradského brankára neprekonal.

Tretie dejstvo odštartovala obrovská šanca Kutáleka, puk z jeho hokejky zastavila pravá žŕdka popradskej bránky. Košičania si vytvorili tlak, no ani početná výhoda 5 proti 4 im tretí gól nepriniesla. V 48. minúte sa ocitol pred Hylákom osamotený Takáč, ale prihrávku z pravej strany nepretavil na gól. V 55. minúte Suja nedokázal trafiť odkrytú časť popradskej bránky a puk poslal iba do stredu, kde stál Kostúr. Tretí gól Košíc prišiel napokon o minútu neskôr, keď Bartánus strelou pod vrchnú žŕdku korigoval na rozdiel jedného gólu. Na 4:4 vyrovnal v 58. minúte Suja, ktorý si nakorčuľoval do útočného pásma a strelou takmer od modrej čiary prekonal Kostúra. Dokonalý obrat zariadil minútu pred koncom zápasu Jenčík - 5:4.

HC Košice - HK Poprad 5:4 (0:2, 2:2, 3:0)
Góly: 27. Jenčík (Cebák), 33. Sojčík (Kutálek, Hrnka), 56. Bartánus (Suja, Bicek), 58. Suja (Štrbák), 59. Jenčík (Bartoš) - 3. Rapáč (Boltun), 16. Gríger (Suchý, Paukovček), 31. Štrauch (Brejčák), 35. Suchý (Paukovček, Bartečko). Rozhodovali: Baluška, Lokšík - Šefčík, Výleta, vylúčení: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 35. Hylák namiesto Melicherčíka, 43. Hinďoš (obaja Košice) zapojil sa do hry, 4339 divákov

Zostavy a striedania:

HC Košice: Melicherčík (35. Hylák) - Černák, Štrbák, Jánošík, Philipp, Cebák, Macejko, Šeda - Spilar, Bartoš, Jenčík - Kutálek, Hrnka, Sojčík - Bicek, Chovan, Lapšanský - Bondra, Suja, Bartánus - 43. Hinďoš

HK Poprad: Kostúr - Suchý, Kurali, Brejčák, Makovský, Kasík, Malina, Gáborčík, Dinda - Gríger, Paukovček, Bartečko - Matis, Takáč, Kroták - Hvila, Boltun, Rapáč - Toma, Štals, Štrauch