TE: Martin úplne prevalcoval Piešťany

NETKY.SK • 4 Február 2015, 09:35 • 2 min

PIEŠŤANY - Martinčania rozhodli o svojom víťazstve v dohrávke už v prvej tretine. Piešťany od úvodu za svojím súperom zaostávali vo všetkých činnostiach a ten to patrične potrestal. V štvrtej minúte využil v presilovke o dvoch hráčov Markovičovu prihrávku Galamboš a bolo 0:1.

Vyrovnať mohol Stupka, ktorý bol v úniku faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Domáci hráč však pri ňom neuspel ani v druhom zápase za sebou. To Podzinš sa nenechal odstaviť Kotaškom a v páde po prieniku spoza bránky zvýšil na 2:0 pre Martin. Rozhodení Piešťanci inkasovali ešte raz, tentokrát ťažil zo zadovky Markoviča Važan.

Domáci sa snažili vrátiť do zápasu, ale na pozorných Martinčanov nevedeli nájsť recept. Podarilo sa to až Brňákovi, no gól z toho nebol. Jeho stlmená strela skončila na čiare. V 34. minúte však našiel Pašek "žabkou" Holoviča a ten blafákon znížil na 1:3. Presne o minútu sa puku zmocnil v útočnom pásme Fujerík potom, čo ho domáci nedokázali vyhodiť a strelou švihom prekonal Šúreka – 1:4. V závere druhej časti, pri avizovanom vylúčení unikol Važan a pomedzi betóny pridal piaty gól Martina.

Do tretej časti vstupovali Martinčania s výhodou päťminútovej presilovky, ktorú zužitkoval po 38 sekundách Markovič – 1:6. Domáci tím inkasoval ešte raz, keď brankára s obrancom pekne vyšachovali Varga s Markovičom a prvý menovaný uzavrel skóre na 1:7.

Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: "Dnes nám nevyšlo nič. O celom zápase rozhodla prvá tretina."

Jaroslav Török, tréner Martina: "O dôležitosti tohto zápasu hovoriť nemusím. Myslím si, že sme sa pripravili veľmi zodpovedne. Chceli sme od hráčov zvýšenie pohybu a dôrazu, čo sme do bodky splnili. Vyhrali sme zaslúžene a musím pochváliť celý tím. Ďakujem celému mužstvu za predvedený výkon."

dohrávka 46. kola Tipsport extraligy
ŠHK 37 Piešťany - MHC Mountfield Martin 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
Góly: 34. Holovič - 4. Galamboš (Markovič, Smrek), 18. Podzinš (Zucker), 20. Važan (Markovič, Matejka), 36. Fujerík (Török), 40. Važan (Zucker), 41. Markovič (Smrek), 47. Varga (Markovič, Fujerík). Rozhodovali: D. Konc, Lauff - Sčensný, Rovenský, vylúčení: 3:7 navyše Rais 5+DKZ za podrazenie a Petráš (obaja Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 921 divákov