TE: Dvadsiatka prehrala s Piešťanmi 2:4

NETKY.SK • 26 November 2014, 21:54 • 2 min

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov podľahla v stredajšom vloženom zápase Tipsport extraligy 2014/2015 v Ružinove tímu ŠHK 37 Piešťany 2:4.

HK Orange 20 - ŠHK 37 Piešťany 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)
Góly: 43. Koyš (Giľák, Sukeľ), 55. Galis (Hrušík, Halama) - 13. Bučka (Románek, Pašek), 24. Brňák (Románek, Škadra), 30. Toman (Brňák, Kutálek), 38. Mišura (Holovič, Klempa). Rozhodovali: Štefik - Kacej, Orolin, zmeny: 24. Okoličány za Godlu (Orange 20), vylúčení: 10:1 navyše Mendrej 10 min za nešportové správanie - Hamrák 10 min za nešportové správanie, Konečný 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 252 divákov

HK Orange 20: Godla (24. Okoličány) - Bačik, Hochcel, Jendroľ, Pavúk, Fekiač, Mendrej, Gula, Varga - Skalický, Kabáč, Petráš - Koyš, Horvát, Sukeľ - Hrušík, Halama, Briestenský - Tábi, Giľák, Galis
ŠHK 37 Piešťany: Šúrek - Šedivý, Kotaška, Brňák, Škadra, Bučka, Hluch - Holovič, Mišura, Klempa - Konečný, Pašek, Kutálek - Románek, Peško, Haring - Hamrák, Toman, Vaculín - Hudec

Piešťany vstúpili do stretnutia agresívne, čoho dôsledkom bol Konečného tvrdý hit v 4. minúte na domáceho Horváta, ktorému z ľadu na striedačku museli pomôcť spoluhráči. Ofenzívnejšie pôsobili hostia a v 13. minúte prekonal Godlu tvrdou strelou Bučka - 0:1. Vrece s gólmi sa následne roztrhlo v druhom dejstve, v 24. minúte zvýšil náskok "haranov" v presilovke 5 proti 3 Brňák a do domácej bránky sa postavil Okoličány. Dvadsiatka následne premárnila dve dobré možnosti na strelenie kontaktného gólu a do druhého klaksónu inkasovali ešte dvakrát. V polovici stretnutia pridal tretí gól z dorážky Toman a v 38. minúte sa po peknej kombinácii tešil Mišura. Juniorom sa v záverečnej časti hry podarilo gólmi Koyša a Galisa už len upraviť stav do konečnej podoby 2:4.