TE: Banská Bystrica získala semifinálový mečbal

NETKY.SK • 7 Marec 2015, 07:32 • 2 min

TRENČÍN - Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica si vybojovali semifinálový mečbal, keď v piatkovom treťom štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy vyhrali v Trenčíne 3:2.

V poradí štvrtý duel sa hrá v sobotu opäť pod hradom Matúša Čáka. Trenčania dokázali vo štvrťfinále prvýkrát po takmer 160 minútach skórovať, vyrovnali z 0:2 na 2:2, ale na prvé víťazstvo napokon nedosiahli. O osude zápasu rozhodol v presilovke 51 sekúnd pred treťou sirénou Petr Kousalík.

Domáci sa podľa očakávania snažili o prvý gól, nedokázali však využiť v prvej tretine ani presilovku o dvoch hráčov. V závere prvej tretiny nabral Kudrna rýchlosť v strednom pásme, preľstil Bokroša a osamotený zakončil bekhendovým blafákom - 0:1. Následne diváci videli aj pästnú výmenu medzi Dudášom a Birom, v ktorej mal navrch domáci hráč. V 27. min napálil Bambúch do konštrukcie bránky, hostia sa však za chvíľu dočkali druhého zásahu. Po Handzušovom teči vyrazil Konrád puk len pred Patricka Whitea, ktorý ho poslal do odkrytej časti bránky. Trenčianske štvrťfinálové čakanie na gól sa skončilo po takmer 160 minútach, v závere druhej tretiny po chybe hostí pri rozohrávke prepálil Košarišťana z pravého kruhu na vhadzovanie Patrik Koyš. Domáci ožili a v 43. min Martin Filo dokonca vyrovnal. V 57. min putoval na 4 minúty na trestnú lavicu Koyš a hostia jeho hru vysokou hokejkou potrestali. V čase 59:09 min skončila v sieti tečovaná strela Kousalíka.

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport extraligy - štvrťfinále - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - piatok:
Dukla Trenčín - HC '05 Banská Bystrica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1) - stav série: 0:3
Góly: 40. Koyš (V. Nemec), 43. Filo (Habšuda, P. Stantien) - 19. Kudrna (Bambúch), 28. P. White (Handzuš, Guimond), 60. Kousalík (Kafka, Heizer)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 20. Dudáš - 20. Biro obaja 10 min za údery, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - Orolin, J. Tvrdoň, 3891 divákov

Trenčín: Konrád - L. Kozák, T. Bokroš, Dudáš, Andersons, Novajovský, Habšuda, Hochel - Šišovský, V. Nemec, Melichárek - O. Mikula, Michal Hlinka, Róbert Petrovický - Koyš, P. Stantien, Filo - D. Hudec, Zlocha, Daniška
Banská Bystrica: Košarišťan - Gründling, M. Rosandič, Kousalík, Bambúch, Biro, Guimond, Lamper - M. Hudec, Handzuš, Kudrna - P. White, Kytnár, T. Surový - Kafka, Heizer, Handlovský - Kadura, Zigo, Matoušek