Tatar a Černák v noci víťazne, Florida dostala doma 7 gólov

NETKY.SK • 7 Február 2020, 08:02 • 2 min

USA/KANADA - V nočných zápasoch kanadsko-americkej NHL sa predstavili dvaja slovenskí hokejisti. Útočník Tomáš Tatar asistenciou pomohol Montrealu k domácemu triumfu po predĺžení. Obranca Erik Černák bol pri víťazstve Tampy Bay nad Pittsburghom.

Slovenský sniper

Tatar si naďalej udržiava skvelú fazónu, hoci jeho štart podľa portálu NHL bol jeho štart proti Anaheimu otázny. Počas dňa sa u neho prejavili príznaky chrípky. Asistencia pri presilovkovom góle Nicka Suzukiho z 18. min bola jeho tridsiatou prvou v sezóne. S 51 bodmi je 29-ročný slovenský krídelník jasne najproduktívnejší hráč Canadiens a v celej súťaži mu patrí 26. priečka. Tatar bodoval v šiestom zápase za sebou, z posledných ôsmich má na konte 11 bodov za 4 góly a 7 asistencií.

Príspevok, ktorý zdieľa Tomas Tatar (trto90) (@tomastatar90),

Každý bod navyše je dobrý

Víťazný gól Montrealu strelil po 25 sekundách predĺženia obranca Jeff Petry. Montreal vyhral šiestykrát z ostatných ôsmich duelov a naďalej sťahuje bodové manko na pozície v play-off.

Strata Webera je citeľná
"Víťazstvo je víťazstvo a v tejto fáze sezóny sa ráta akékoľvek. Sú veci, ktoré musíme skvalitniť v našom prejave a hrať lepšie. Viacerí naši hráči bojujú s chrípkou, Shea Weber nám veľmi chýba, je dôležitá súčasť našej zostavy, ale vyrovnávame sa s tým počas celej sezóny, že niekto absentuje," uviedol Jeff Petry pre nhlcom.

Ruský bohatier Bolts prekonal rekord
Hokejisti Tampy Bay zdolali hráčov Pittsburghu 4:2. Ruský brankár víťazného tímu Andrej Vasilevskij predĺžil sériu zápasov, v ktorých bodoval, na sedemnásť. Ide o klubový rekord, Vasilevskij prekonal krajana Nikolaja Khabibulina a jeho sériu 16 zápasov z roku 2003.

Ďalšie dve hviezdy domácich

Na piatom víťazstve Bolts v sérii sa výrazne podieľali aj ruský útočník NIkita Kučerov a švédsky obranca Victor Hedman. Kučerov si pripísal gól a asistenciou a Hedman tri asistencie. Slovák Erik Černák počas vyše 23 minút na ľade nazbieral tri bodyčeky a štyri zablokované strely, ale aj dva mínusové body.

Poslední na východe
Vo štvrtok pútal pozornosť aj súboj dvoch tímov zo dna tabuľky Východnej konferencie NHL. Posledný Detroit sa po deviatich prehrách dočkal víťazstva, keď na ľade trinásteho Buffala vyhral 4:3 po samostatných nájazdoch. Veľkú zásluhu na tom má útočník Dylan Larkin, ktorý k dvom gólom v riadnom hracom čase pridal ešte jeden v nájazdoch.

Gólový koncert Vegas

Nečakaný strelecký koncert predviedli v BB&T Center v Sunrise hráči Vegas na úkor domácej Floridy. Hostia zvíťazili 7:2 najmä zásluhou produktívneho útočníka Marka Stona, ktorý si piatimi bodmi v jednom zápase (2+3) vyrovnal kariérne maximum. Zlomový okamih prišiel v poslednej tretine zápasu, kedy Vegas strelili 4 góly. Brankár Golden Knights Marc-Andre Fleury sa dočkal 460. víťazstva v kariére. V historickom poradí sa dostal pred Švéda Henrika Lundqvista a osamostatnil sa na piatom mieste.

Nočné zápasy NHL:

Montreal - Anaheim 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:36 min, 1 asistencia, 4 strely na bránku, 1 "hit", 1 zablokovaná strela

Tampa Bay - Pittsburgh 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 23:18 min, 2 strely, 3 "hity", 4 zablokované strely, 2 mínusové body

Buffalo - Detroit 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 0:0, 3:1 - 0:0, 0:1)
Florida - Vegas 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)
Ottawa - Colorado 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Philadelphia - New Jersey 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
New York Islanders - Los Angeles 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
St. Louis - Winnipeg 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Minnesota - Vancouver 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Edmonton - San Jose 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)