Tampa vyhrala deviaty raz v rade, Caps otočili zápas

NETKY.SK • 14 Február 2020, 07:32 • 2 min

USA/KANADA - Tampa Bay natiahla aktuálnu sériu víťazstiev na deväť stretnutí. V jej drese odohral v stretnutí proti Edmontonu vyše 21 minút slovenský obranca Erik Černák.

Slovenský obor z Tampy

Černák bol najčastejšie bodyčekujúcim hráčom v zápase, rozdal ich až deväť. Celkovo sa v tejto sezóne dostal už na 133 "hitov" a v tabuľke najtvrdších hráčov NHL mu patrí 31. pozícia.

Príspevok, ktorý zdieľa Erik Cernak (@erikcernak),

Bez veľkých hviezd
Tampa Bay dosiahla deviate víťazstvo v sérii aj bez trojice útočníkov, ktorých trápia zranenia v dolnej časti tela. Ide o kapitána Stevena Stamkosa, tímového lídra v produktivite Nikitu Kučerova aj Anthonyho Cirelliho. Víťazný gól strelil v 34. min v oslabení Yanni Gourde a ruský brankár Andrej Vasilevskij zaokrúhlil sériu zápasov s minimálne bodom na konte na dvadsať. Tampa Bay je na druhom mieste v sumárnej tabuľke NHL o bod za lídrom Bostonom.

Draisaitl zastúpil McDavida
Edmonton prehral prvýkrát bez svojho zraneného kapitána Connora McDavida, Oilers nepomohlo ani 34 zákrokov Mika Smitha. Útočník Leon Draisaitl sa asistenciou podieľal na jedinom góle hostí a ako prvý hráč v tejto sezóne pokoril hranicu 90 bodov. Na konte má 32 gólov a 58 asistencií. V ostatných 16 zápasoch nazbieral 32 bodov (11+21).

Príspevok, ktorý zdieľa Leon Draisaitl (@drat_29),

Capitals otočili
Washington otočil súboj na ľade Colorada z 0:2 na 3:2 a to aj bez gólového prispenia kapitána Alexandra Ovečkina a jeho siedmim streleckým pokusom. Ruskému ostrostrelcovi stále chýbajú dva góly k pokoreniu 700-gólovej hranice v kariére. Víťazný gól Capitals strelil 2:04 min pre koncom tretej tretiny T.J. Oshie. Slovenský útočník v službách Washingtonu Richard Pánik odohral 12:15 min, ale nebodoval. Pripísal si dva bodyčeky a jeden blok.

Seguin sa konečne dočkal
Torontu sa vrátil do zostavy dánsky brankár Frederik Andersen, ale k víťazstvu to neviedlo. Maple Leafs doma prehrali s Dallasom Stars 2:3, víťazný gól hostí strelil Tyler Seguin v presilovke na začiatku tretej tretiny. Seguin sa strelecky presadil prvýkrát po 18 zápasoch a na konte má "iba" 12 zásahov. Niekdajší 40-gólový strelec zo sezóny 2017/2018 skóroval prvýkrát od 28. decembra 2019.

Dallas vyhral tretíkrát v sérii a v Západnej konferencii je na treťom mieste s minimálnym odstupom za lídrom St. Louis. Do zápasu nezasiahli slovenskí obrancovia, Martin Marinčin (Toronto) aj Andrej Sekera (Dallas) zostali iba medzi náhradníkmi.