Taliansko bronzové, Uruguaj zdolalo až v rozstrele

NETKY.SK • 1 Júl 2013, 07:29 • 2 min

SALVADOR - Futbalisti Talianska obsadili na IX. ročníku Pohára konfederácií FIFA 2013 v Brazílii tretiu priečku. Zverenci Cesareho Prandelliho triumfovali v nedeľňajšom dueli o "bronz" v Salvadore nad Uruguajčanmi až po strelách zo značky pokutového kopu 3:2. V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 2:2

"Azúrová squadra" viedla od 24. minúty, keď sa presadil obranca Davide Astori. Jeho gólu predchádzal Diamantiho prudký strieľaný center z pravého krídla, ktorý "zaplachtil" až do vzdialenejšej žrde Muslerovej bránky, lopta sa nešťastne odrazila od brankárovho krku k úplne voľnému bekovi Cagliari a ten ju pohodlne doťukol do siete - 0:1. Druhý gól padol až po takmer hodine hry, v 58. min si Cavani skvele nabehol do šestnástky a po Garganovej prihrávke strelou z prvej obstrelil Buffona - 1:1. Potom prišli na rad dva utešené góly z priamych kopov, po jednom na každej strane. V 73. min zaúradovala Diamantiho diamantová ľavačka, ktorý technickou strelou ponad múr k ľavej Muslerovej žrdi zariadil pre Talianov opäť tesný náskok. Nevydržal však dlho, na Cavaniho bombu zo štandardky pod brvno v 79. min bol Buffon prikrátky - 2:2.

V riadnom hracom čase sa o víťazovi nerozhodlo, na rad prišlo predĺženie, ale ani v ňom gól nepadol. V 110. min videl druhú žltú kartu Montolivo a Uruguaj sa nadýchol k záverečnému tlaku. Šance Suáreza a Cavaniho však zostali nevyužité. V následnej penaltovej lotérii neuspeli až traja hráči juhoamerického zástupcu - Forlán, Cáceres ani Gargano. Taliani zvíťazili v rozstrele 3:2.

Finále turnaja Brazília - Španielsko je na programe presne od polnoci SELČ z nedele 30. júna na pondelok 1. júla na štadióne v Riu de Janeiro.

Výsledok - Pohár konfederácií FIFA - nedeľa - o 3. miesto:
Uruguaj - Taliansko 2:2 po predĺžení (2:2, 0:1), na strely zo značky pok. kopu 2:3
Góly: 58. a 79. Cavani - 24. Astori, 73. Diamanti, ŽK: 8. Maximiliano Pereira, 61. L. Suárez - 55. Chiellini, 82. Montolivo, ČK: 110. Montolivo (po druhej ŽK)
Jedenástkový rozstrel: Forlán (Urug.) - nepremenil, Aquilani (Tal.) 0:1, Cavani 1:1, El Shaarawy 1:2, L. Suárez 2:2, De Sciglio - nepremenil, Cáceres - nepremenil, Giaccherini 2:3, Gargano - nepremenil

Uruguaj: Muslera - Maximiliano Pereira (81. Á. Pereira), Lugano, Godín, M. Cáceres - Arévalo (107. D. Pérez), Gargano, C. Rodríguez (56. Á. González) - L. Suárez, Cavani
Taliansko: Buffon - Maggio, Astori (96. Bonucci), Chiellini, De Sciglio - Candreva, De Rossi (70. Aquilani), Montolivo - Diamanti (83. Giaccherini) - El Shaarawy, Gilardino