Taliani aj napriek prerušeniu vyhrali nad Albánskom

NETKY.SK • 25 Marec 2017, 08:44 • 2 min

BRATISLAVA - Reprezentácia Španielska si pripísala v kvalifikácii MS 2018 už štvrté víťazstvo, doma triumfovala nad Izraelom jasne 4:1.

"La Furia Roja" rozhodla o zisku troch bodov ešte v prvom polčase, v ktorom zaznamenali góly David Silva a Vitolo. Po prestávke sa zapísal do streleckej listiny Diego Costa a Isco, Izraelu sa podarilo v 76. minúte skorigovať stav stretnutia Liorom Refaelovom.

Svoj jubilejný tisíci súťažný zápas oslávil brankár talianskej futbalovej reprezentácie Gianluigi Buffon víťazne, "azúroví" pokorili Albánsko po výsledku 2:0. Zápas v Palerme poznačili výtržnosti fanúšikov, pre ktoré bolo stretnutie na niekoľko minút prerušené. Taliani herne dominovali, v 12. minúte premenil pokutový kop Daniele De Rossi. V 71. minúte poistil víťazstvo Ciro Immobile. Zverenci trénera Gian Piera Ventura majú spolu so Španielmi v G-skupine trinásť bodov, v ich neprospech zatiaľ hovorí horšie rozdiel skóre.

Futbalisti Turecka zvíťazili v piatkovom stretnutí I-skupiny kvalifikácie MS 2018 nad Fínskom 2:0. O triumfe rozhodli domáci v rozmedzí štyroch minút prvého polčasu, dva góly zaznamenal útočník Cenk Tosun. V konfrontácii nezdolaných tímov vyhralo Chorvátsko po góle Nikolu Kaliniča nad Ukrajinou 1:0.

Srbi pokračujú v D-skupine bez prehry, na ihrisku Gruzínska triumfovali po výsledku 3:1. Zverenci slovenského trénera Vladimíra Weissa vyhrávali od 6. minúty po presnom zásahu Niku Kačaravu, ale do polčasu vyrovnal z pokutového kopu Dušan Tadič. Po prestávke sa strelecky presadili ešte hosťujúci Aleksandar Mitrovič a Mijat Gacinovič. Gruzínci tak aj naďalej zostávajú v skupine bez víťazstva.