Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. dec. 2020Bibiána
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.10.2020 21:21 Zaujímavosti
Takto sa rozhodla stráviť posledné dni svojho života
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.10.2020 21:21 Zaujímavosti

Takto sa rozhodla stráviť posledné dni svojho života



Keby lekár oznámil nezmeniteľnú diagnózu a pridal by aj predpokladanú a navyše aj krátku dĺžku života, ako by sa asi zmenil každodenný chod?


„Ostáva vám už iba pár dní," povedal by s profesionálnou formálnosťou a kúskom súcitu, ktorý si predsa aj odborník musí ponechať na správne fungovanie v službe i mimo nej. Všetko by sa pre pacienta zmenilo a to v jedinom okamihu.

 

Povolila by sa sebeckosť

Oveľa menej by záležalo na názore vzdialeného suseda a viac by trápilo odcudzenie sa s blízkym priateľom. Neodkladalo by sa nič na slávnostnejšiu príležitosť, pretože tou by bol všetok čas strávený na zemi.

 

 

Azda by sa povolila aj sebeckosť, veď ak niekedy má človek právo myslieť sám na seba, potom je to obdobie tesne pred smrťou.
Žena, o ktorej je príbeh, si ale zvolila čosi celkom iné. A zrejme aj preto sa potom... Nie, neprezradím to. Kto je zvedavý, nech si počká do konca.

 

Je mi ľúto
Bola to žena zbožná a milujúca Boha i cirkev. Jej manžel slúžil ako hlásateľ Biblie a aj zvyšná časť rodiny poznala silu viery. Ona sa vzorne starala o domácnosť a tvorila oporu pre muža aj deti. Z ničoho nič sa však prejavila choroba a to taká, ktorá z nej postupne odoberala silu.

 


„Môžete odísť z nemocnice," oznámil lekár. Neusmieval sa, z čoho logicky vyplývalo, že odchod do domáceho prostredia nesúvisí s vyliečením. „Aha," preglgla. Manžel si také čosi ani nevedel predstaviť, rovnako ako každý, kto vypĺňal súčasť jej života.

 

Súvisiaci článok: Boh je pripravený rozsvietiť hviezdu len pre jedno zlomené srdce

 

„Je mi to ľúto. Ale dávam tomu len pár týždňov," lekár vyslovil to, čo bolo zjavné, ale bola to jeho povinnosť a tú si mienil splniť.
 

Cesta autom
Človek by si myslel, že žena, ktorej telo zožiera rakovina až na smrť, upadne do hlbokého zúfalstva. Domnieval by sa, že sa zamkne v spálni a bude podliehať sebaľútosti.


V jej prípade by sa každá takáto teória stretla s opačnou realitou. Neplakala, neklesala na mysli. Utiekala sa k svojmu stvoriteľovi a vyznávala nahlas verš za veršom z Biblie.

 


Deň čo deň nasadala do auta, hoci jej organizmus bol vyčerpaný. Jazdila po meste a modlila sa. Hľadala toho, za koho by mohla prosiť. Ak v jej blízkosti niekto trpel chorobou či iným problémom, ona mu venovala čas a žiadosť u Boha.


Vôbec nebrala do úvahy skutočnosť, že ona zrejme potrebovala modlitbu viac ako ktokoľvek iný v jej okolí. Rozhodla sa, že či už má na svete stráviť tri dni alebo štyri týždne, využije ich v prospech niekoho iného.


Zázrak
Udialo sa to v 90. rokoch, keď ženu čakala smrť. Dnes sa píše rok 2020 a ona stále žije. Rakovina zázračne zmizla. Ateista by povedal, že je to jav, ktorý sa v medicíne nedá vysvetliť, ale občas to tak jednoducho je a telo sa spamätá.

 

Mohlo by vás zaujímať: Boh nechce, aby si bol rohožkou

 

Pravda je však taká, že Boh pretvoril nefungujúce orgány na pracujúce a poľahky si poradil s tým, čo lekári nazvali koncom.



reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok