Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. okt. 2022Natália
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
16.02.2022 07:24 Zaujímavosti
Takto neuveriteľne zareagovala žena, keď ju okradli!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.02.2022 07:24 Zaujímavosti

Takto neuveriteľne zareagovala žena, keď ju okradli!Predstavte si, že vás ktosi okradne. Áno, ja viem, fantázia by si radšej vyfarbila čosi krajšie, nad čím by sa zatajil dych a oči by získali lesk, ale i tak to skúste. Nech si predstavivosť z hliny vytvorí nepekný zážitok, že čo patrilo vám, bude vlastniť cudzí.


Nikto neočakáva, nikto túžobne nehľadí na podobnú skúsenosť, ale keď nastane, zrejme nie je ťažké uhádnuť, aké emócie sa ihneď dostavia bez pozvania a pre ktoré myšlienky sa oddiali spánok. Hnev. Sklamanie. „Nič sa mi nedarí a ešte aj toto," iste by si nejeden pomyslel.

 

 

Návšteva


Jarka sa raz, ako sa na správnu dcéru patrí, vybrala na návštevu, aby zistila, ako sa vodí rodičom. Než odišla, skontrolovala, čo mala, všetko sedelo ako uliate. Nič sa nepohlo z miesta, pre nič nebolo potrebné znehodnocovať si čelo vráskami. Nuž teda šla, strávila mimoriadne príjemné popoludnie a s úsmevom, ktorý trval viac ako len jednu sekundu, vracala sa domov. A tu zrazu...


„Ale nie!" vykríkla ohromením Jarmila, len čo zistila, že nejaký odvážlivec bol natoľko drzý, že odvesil jej vestu a jednoducho si ju uchmatol pre seba. Pravda, poobzerala sa kade-tade, či náhodou nepadla vina na vietor či inú prírodnú samozrejmosť, avšak či chcela a či nie, musela si priznať, že neznámy človek si prisvojil jej oblečenie.

 

Prečítajte si tiež: SKUTOČNÝ PRÍBEH Ako môže jeden obyčajný dar priniesť neobyčajnú radosť so srdcervúcou pointou

 

Len vesta


Iste, dvaja alebo aj viacerí možno krútia hlavou, že to bola len vesta. Zlodej neodcudzil finančnú hotovosť alebo čosi iné, bez čoho by neprečkala deň. V určitom zmysle je to pravda, obyčajné oblečenie sa dalo a dá ľahko nahradiť, ale čo si budeme nalievať klamstvá, nikomu by sa nepáčilo, ak by z minúty na minútu riešil náladu kaziacu krádež. Jarka sa nahnevala, v mysli splietala neviditeľné vlákna, z ktorých sršala zlosť. Až potom, celkom tichučko, uprostred svojho vnútra, začula jemné šepotanie. Boh ju privolal na modlitbu a jej srdcová búrka sa premenila, ako keby hnev ani nikdy nejestvoval.

 

 

Nielenže zlodejovi odpustila, ale navyše sa jej ho uľútostilo. Akiste bol uzimený a vesta sa mu zišlaČi to človek dokáže sám, len tak sa vzdať hry na pomstiteľa, je otázka, nad ktorou sa ani netreba zamýšľať. Iba Boh má v moci obmäkčiť a vypôsobiť pre niekoho prečudesné zmeny. Odpútava naše nohy a vedie nás od odpustenia k pokoju, od nenávisti k láske. Od smútku k radosti, od zúfalstva k nádeji. Od smrti do života, od tmy do svetla. Je vynikajúci sprievodca, s Ním sa nedá zablúdiť.

 

Možno vás zaujme: VIDEO: Strážnik poškodil vzácny obraz v Jeľcinovom centre. Vraj ho nahovorili tínedžerireklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok