Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Jeho ruka vytvarovala ľudský organizmus s takou dokonalosťou, že všetko poprepájal do jediného úchvatného celku.
Jeho ruka vytvarovala ľudský organizmus s takou dokonalosťou, že všetko poprepájal do jediného úchvatného celku.
15.09.2020 06:23 Zaujímavosti
Takto geniálne Boh utvoril mozog
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.09.2020 06:23 Zaujímavosti

Takto geniálne Boh utvoril mozogBoh je ako tvorca nenapodobiteľný a neprekonateľný. Nepíšem to len preto, že sa mu z ničoho podarilo vytvoriť niečo (veď z prázdnoty vyskladal svet a to len za šesť dní), ale aj preto, že jeho geniálna schopnosť je nevyčerpateľná. Aj to je jeden z dôvodov, prečo človek žasne pri pohľade na prírodu, a prečo tak neochvejne obdivuje krásu toho či onoho. Pravdou však je, že na to, aby sa srdce zastavovalo úctou, niekedy stačí aj lepšie vnímanie vlastného tela.


Všetko prepojil
Nie, nie je to prejav extrémnej pýchy či povzbudzovanie k narcizmu. Je to konštatovanie toho, ako Jeho ruka vytvarovala ľudský organizmus a s akou dokonalosťou všetko poprepájal do jediného úchvatného celku.
Pomysli, čitateľ, na mozog (pána tela), ako fascinujúco funguje. A ak je to niekomu nezrejmé, azda ho inšpiruje zopár faktov.
 

 

Nešteklivý
Mozog sa nedá poštekliť. Boh to zariadil tak, že človek sám nemôže zdvihnúť ruku a jednoducho si navodiť atmosféru plnú šteklenia. Na to, aby vznikol neovládateľný smiech, je potrebný niekto ďalší. Myslím, že aj to je dôkaz, že aj mozog Boh navrhol tak, aby si jedinec sám nevystačil. Jeden bez druhého sa existovať nedá a dokonca sa bez cudzieho pričinenia nedá ani poštekliť. Mozog totiž rozoznáva vlastný dotyk od toho cudzieho a odlišne naň reaguje.
 

Bez odpočinku to nejde
O mozgu sa bez pochýb môže prehlásiť, že nikdy nedrieme. Napriek tomu je pre pravú funkciu nevyhnutné, aby si telo ako také oddýchlo. Kým človek spí, mozog vytvára dosiaľ nejestvujúce spojenia, upevňuje spomienky a vraj sa aj zbavuje škodlivín. Aj to svedčí o tom, ako má Boh premyslený aj ten najmenší detail a je taký dobrý, že chce, aby jeho stvorenie nielen pracovalo, ale aj odpočívalo. A kým ono odpočíva, On bdie a stará sa o každú bunku.
 

 

Je neobmedzený
Niekedy sa najmä študentovi zdá, že sa mu viac do pamäte nič nezmestí a že čím viac sa učí, tým väčší počet vedomostí mu uniká. Avšak je to len klamlivé zdanie, pretože úložná kapacita mozgu je neobmedzená. Údajne je možné si v rámci dňa osvojiť až 200 cudzích slov. Boh teda jasne poukazuje na to, že život je jedna dlhočizná škola, v ktorej sa oplatí neustále vzdelávať.
 

Je výkonnejší

Ľudský mozog je výkonnejší než akokoľvek šikovne pracujúci počítač. Boh tým dáva na známosť, že stroj nikdy človeka skutočne nemôže rovnocenne nahradiť.
 

Pohyb myšlienok
Myšlienkový pohyb prebieha v mozgu nepretržite. V priebehu 24 hodín sa premietne 70000 myšlienok a prenos informácií sa uskutočňuje rýchlosťou 270 km/h.

 


Vďaka tomu je očividné, aká dôležitá je myseľ a človek by mal dbať o to, aby v nej bolo príjemne a neriadil ju pesimizmus.
 

Nepreskúmaný
Hoci sa o mozgu čo-to zistilo, dosiaľ je stále nepreskúmaný a potrvá dlho, kým sa uznesie na tom, že je úplne pochopený. Aj to je dôkaz, že človek je len človek a isté tajomstvá mu nie sú dané rozlúštiť. Niekedy ich rozlúskne po určitom období a stáva sa, že tajomný význam neodhalí nikdy. Raz darmo, Boh je iba jeden.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, Unsplash, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok