Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Respirátor FFP2
Respirátor FFP2
01.03.2021 13:26 Domov
Takmer polovica zamestnancov škôl nedostala od zamestnávateľa žiaden respirátor
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.03.2021 13:26 Domov

Takmer polovica zamestnancov škôl nedostala od zamestnávateľa žiaden respirátorSLOVENSKO - Učitelia žiadajú dostatočné množstvo respirátorov. Takmer polovica zamestnancov škôl nedostala respirátor.


Slovenská komora učiteľov upozornila na fakt, že skoro polovica "školských" zamestnancov nedostala od zamestnávateľa respirátor. Prezident komory Vladimír Crmoman priblížil, že uskutočnili online anketu vybavenosti učiteľov ochrannými pomôckami proti šíreniu ochorenia Covid-19.

 

 

Na prieskume sa od 14. do 28. februára zúčastnilo 331 zamestnancov škôl. Z ankety vyplýva, že 45 percent z nich nedostalo od školy žiaden respirátor a 23 percent žiadne rúško.

 Šesť percent opýtaných v odpovediach uviedlo, že dostalo od zamestnávateľa jedno rúško a 13 percent oslovených obdržalo jeden respirátor. Crmoman sa odvoláva na uznesenie vlády z 5. februára, ktoré uložilo predsedovi Správy štátnych hmotných rezerv SR povinnosť zabezpečiť potrebný počet respirátorov a ochranných štítov pre zamestnancov škôl a školských zariadení.

 Komora opätovne vyzýva vládu, zriaďovateľov a samotné vedenia škôl, aby zmenili svoj prístup k ochrane zdravia zamestnancov škôl. Súčasne žiadajú dostatočné množstvo respirátorov pre zamestnancov, ktoré musia zodpovedať odporúčaniam výrobcu respirátorov k ich životnosti a dĺžke pobytu zamestnanca na pracovisku.

 

Súvisiaci článok: Matovič žiada ľudí, aby boli opatrní. Obchádzanie systému nie je riešenímreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok