Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. nov. 2021Ondrej
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
29.09.2014 10:58 Domov
Takmer 20 týraných žien sa za tri mesiace obrátilo na krízovú poradňu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.09.2014 10:58 Domov

Takmer 20 týraných žien sa za tri mesiace obrátilo na krízovú poradňuPOPRAD – Na utajenom mieste v Poprade vznikla počas leta poradňa pre ženy, na ktorých je páchané násilie. Od 1. júla jej pomoc využilo takmer 20 žien z Popradu a okolitých obcí.


"Poskytujeme špecializované sociálne poradenstvo pre ženy a deti, ktoré sa stretávajú s násilím. Poradenské služby sú bezplatné s cieľom obsiahnuť komplexné potreby žien v oblasti sociálnej, právnej, ekonomickej a psychologickej," informovala Karin Jureková z Občianskeho združenia (OZ) Progresfem.
      

K dispozícii sú tu vyškolené odborníčky, ktoré spĺňajú kvalifikačné predpoklady a majú praktické skúsenosti v potrebnom zákonne stanovenom rozsahu. Pomoc je podľa Jurekovej zameraná na všetky skupiny žien bez ohľadu na ich národnostnú, náboženskú a etnickú príslušnosť a neviaže sa ani na trvalý pobyt. Poradňa sa riadi kódexom sociálneho pracovníka a princípom mlčanlivosti vo vzťahu k tretím osobám. 
      

"Pomoc je poskytovaná do doby, do ktorej to klientky potrebujú a vyžadujú, vzhľadom na možnosti a kompetencie našej organizácie," upozornila Jureková. Poradňa vytvára bezpečný priestor, kde klientky môžu otvorene hovoriť o svojej situácii bez toho, aby dôverné informácie boli zneužité. Dostupnosť služieb je v pracovných dňoch od 8. do 16. hodiny, pracovníkov poradne môžu ženy kontaktovať na emailovej adrese progresfem@progresfem.sk alebo na telefónnych číslach +421 908 121 427, +421 919 235 820. Internetová stránka www.progresfem.sk, kde budú k dispozícii všetky potrebné informácie o fungovaní poradne, sa momentálne pripravuje.
      

Cieľom poradne Progresfem je prispieť k zníženiu rodovo podmieneného násilia na Slovensku prostredníctvom poskytovania špecializovaných služieb pre ženy zažívajúce rodovo podmienené násilie v intímnych vzťahoch a ich deti, ktoré vychádzajú z národnej legislatívy, medzinárodných a európskych štandardov. Prioritou je tiež podľa Jurekovej zabezpečiť činnosť krízovej linky, terénnu sociálnu prácu a sociálnu asistenciu.
      

OZ Progresfem vzniklo v roku 2012, doposiaľ však na zriadenie poradne s kvalifikovanými pracovníkmi nemalo dostatok finančných prostriedkov. Činnosť organizácie je teraz financovaná z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a Nórskeho finančného mechanizmu v rámci programovej oblasti Domáce a rodovo podmienené násilie s názvom projektu Poradenské centrum Progresfem, prostriedkov nadácie VÚB banky, ako aj spolufinancovania z vlastných zdrojov. "Pri príležitosti otvorenia poradne sa v utorok 30. septembra uskutoční v priestoroch malej zasadačky Mestského úradu v Poprade konferencia s podtitulom Domov musí byť bezpečné miesto pre všetkých. Jej cieľom je oficiálne spustenie implementácie projektu," uzavrela Jureková.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  ThinksphotosNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok