Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. sep. 2021Edita
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Občas sa rozumnosť usadí na tvár dieťaťa a do rodiča sa vštepí spomienka, o ktorej bude nielen hovoriť ostatným, ale si ju aj v hrdosti a tichej vďake ponesie v srdci do konca života.
Občas sa rozumnosť usadí na tvár dieťaťa a do rodiča sa vštepí spomienka, o ktorej bude nielen hovoriť ostatným, ale si ju aj v hrdosti a tichej vďake ponesie v srdci do konca života.
03.08.2021 14:30 Zaujímavosti
Takéto úžasné prekvapenie si pre rodičov pripravila trojročná Adelka!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.08.2021 14:30 Zaujímavosti

Takéto úžasné prekvapenie si pre rodičov pripravila trojročná Adelka!Vraví sa, že čím je človek starší, tým viac múdrosti sa na neho zvalí. Pravdaže, v istom zmysle to tak je, veď skúsenosť obohacuje, a ak sa neučí na vlastných chybách, potom určite poslúžia aj tie cudzie.


Nie vždy však musí v poznaní prekvapiť len starší, občas sa rozumnosť usadí na tvár dieťaťa a do rodiča sa vštepí spomienka, o ktorej bude nielen hovoriť ostatným, ale si ju aj v hrdosti a tichej vďake ponesie v srdci do konca života.

 

 

Prečítajte si tiež: Aplikácia, ktorá zmenila milióny sŕdc

 

Aj trojročná Adelka je vnášačom radosti, a aj keď v oblasti rozprávania ešte stále napreduje, ako sa na dieťa v jej veku patrí, už teraz má schopnosť priniesť dospelého do stavu úžasu.

 

Zvyk
Adelkina rodina je hlboko presvedčená, že Boh existuje a že je dobrý. To je aj dôvod, prečo pravidelne navštevuje cirkev a je jej členom na aktívnej úrovni. 
Pyšní rodičia, Natália a Patrik, si vypestovali naozaj užitočný zvyk - deň čo deň si hľadajú cestu k Stvoriteľovi prostredníctvom modlitby.

 

Nie je vôbec nezvyčajné, že sa v rámci nej pokľakne pred posteľ, čím sa preukáže pokora a odovzdanie sa Najvyššiemu.

 

Ešte
V jedno ráno sa Patrik tiež odobral do súkromia a na kolenách vyjadroval vieru. Adelka sa ponevierala kade-tade a keď uvidela otca, pristúpila k nemu. Patrik si okamžite uvedomil jej prítomnosť a s úsmevom na perách sa k nej obrátil. „Ahoj, tak tu si," jemne sa jej prihovoril. Bol pripravený postaviť sa a venovať jej celú svoju pozornosť. „Domodlím sa potom," povedal aj nahlas, aby dal najavo, že ho nevyrušuje a môže pri ňom zostať.

 

 

Adelka však odmietla a urobila gesto vyplývajúce z čistej úprimnosti. Aj ona pokľakla a zatvorila oči. „Ešte sa modliť, oci, ešte," vysvetlila svoje počínanie. Patrik poslúchol a obaja spoločne pokračovali v rozhovore s Bohom.

 

Asi tri razy za sebou skúsil chvíľu ukončiť a vyslovil amen, ale ona ho zakaždým vrátila na pôvodné miesto a trvala na tom, že činnosť neprestane. Až neskôr sa rozhodla akceptovať, že sa sústredí na niečo iné. Patrik sa, prirodzene, o zážitok podelil aj s manželkou a obidvaja sa tešili. Skutočnosť, že i Adelka si uvedomuje dôležitosť modlitby, je v ich ponímaní dar, ktorého hodnotu nie je možné nijako vyčísliť.

 

Pieseň
„Už by si mala spinkať, Adelka," vravela jej Natália. Práve jej dospievala pieseň a dúfala, že si pospí, aby získala ďalšiu silu na detské nezbednosti. „Nie, tlieskať, budeme tlieskať," zvolila si namiesto odpočinku. K potlesku navyše pridala pesničku s názvom Vďaka, Ježiš, v texte ktorej je obsiahnutá vďačnosť za uplynulý deň.

 

 

Adelke nechýbalo zanietenie, akoby si uvedomovala, že prežitých 24 hodín sa nemá rátať ako samozrejmosť. A to je čosi, čo by si mal osvojiť nejeden dospelý. Keď sa oči zatvoria, dych sa ustáli a svet okolo utíchne, nech je vnútro pripravené zaspievať pieseň radosti, a nie smútku. Veď kým človek dýcha, stále je prečo sa usmievať.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok