Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. feb. 2023Zoja
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
18.11.2022 10:00 Zaujímavosti
Tajomstvá Biblie: Tieto tri veci v nebi určite nebudú
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.11.2022 10:00 Zaujímavosti

Tajomstvá Biblie: Tieto tri veci v nebi určite nebudúNie každý verí, že existuje nebo, čo je pochopiteľné, keďže ľudstvo dostalo dar v podobe slobodnej vôle, a kto popiera, že je nejaký Boh, ťažko by si pomyslel, že existuje miesto nebesky dokonalé.


Áno, píšem o nebi ako o niečom, v čom niet žiadnej nedokonalosti, lebo hoc sme rozdielni a sme aj veriaci a aj neveriaci, aj tak si pri samotnom slove nebo predstavíme nepredstaviteľné. Miesto také vzdialené od všetkého, čo poznáme. Miesto so zlatými ulicami, a s úsmevmi, takými ozajstnými, nie predstieranými. Miesto, na ktorom musí byť úžasné sa ocitnúť.

Nájde sa tam len radosť, spravodlivosť a všetko len to najlepšie, čo nám na um zíde. Čo tam však iste nie je? Tieto tri veci sa tam nielenže nevyskytujú, ale ani reč na ne nepríde, ani pomyslenie.

 

Zmätok

 

V nebi niet nijakého zmätku, tí, čo tam už sú a prechádzajú sa po krásnych územiach, sa viac nemusia trápiť s nepokojom. Dôvod je jednoduchý, je to totiž tak, že v nebi je Boh nablízku tak, ako to na zemi nie je možné, On tam má hlavné slovo a všetci sa Mu klaňajú ako kráľovi. A keďže On sám je pokoj, nesmie tam byť nič, čo by čo i len pripomínalo zmätok.

Boh nedáva chaos, Jeho usmernenia sú vždy priame, nikdy nie dvojaké, nikdy nie neisté. Práve to nám môže pomôcť lepšie žiť už tu na zemi, že Božie slová nás vždy vedú rovno, a akékoľvek rozhodnutie robíme, je dobré si položiť otázku, či máme pokoj. Či voľba, ktorú sa chystáme učiniť, vedie správnym, pokojným smerom, lebo inak sa nám môže stať, že ľahko zablúdime.

 

 

Súťaživosť

 

V nebi nie je súťaživosť, nikto sa s nikým nepredbieha. Nikto nie je dotlačený k tomu, aby sa správal nezmyselne, aby na seba kládol privysoké nároky. Od nikoho sa nežiada, aby neustále presviedčal druhých o svojich prednostiach, od nikoho sa nechce, aby si pripadal menej ako ostatní. Nie, v nebi sú si všetci rovní, všetci rovnako milovaní, rovnako hodnotní. Rovnako dôležití.

 

Kríza

 

Do neba sa nedostaví žiadna kríza, ani ekonomická, ani vzťahová, ani energetická, jednoducho nijaká. Nemôže sa prihodiť, že v jeden deň je úžasne a farebne a šťastne, kým na ten druhý sa rozpadáva všetko, čo sa rozpadnúť dá. Nijaké zmeny, ktoré by u človeka vyprovokovali krízu. Nič, z čoho by sa plakalo na zošalenie. Nič, z čoho by boli vrásky. Nič, z čoho by sa nedalo zaspať. Nič, z čoho by sa krútila hlava a srdce bolelo. Nič, z čoho by sa dvíhal žalúdok. Len Boh a Jeho najlepší plán. Jeho nebeská dokonalosť.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok