Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
23.01.2019 11:00 Zaujímavosti
Tajomné pohorie, z ktorého mrazí: Čo vlastne vieme o záhadách z Tribeča?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2019 11:00 Zaujímavosti

Tajomné pohorie, z ktorého mrazí: Čo vlastne vieme o záhadách z Tribeča?Tribečské vrchy sú poznačené množstvom nevysvetlených prípadov, je to ale reálny priestor na špekulácie?


O pohorí Tribeč ste zrejme už počuli. Na jeho popularizácii sa okrem iného podieľa aj film Trhlina, ktorý momentálne prichádza do kín. Pohorie sa rozprestiera v takzvanom slovenskom „bermudskom trojuholníku“, ktorého vrcholy tvoria mestá Nitra, Zlaté Moravce a Partizánske. Lesy v ich okolí sú plné rôznych tradičných i menej tradičných prírodných útvarov, ale aj pozostatkov stredovekých hradov, domov a baníckych šácht. Do povedomia ľudí sa však dostáva niečím iným. Nevysvetlenými zmiznutiami ľudí.

 

O viacerých incidentoch v súvislosti s pohorím Tribeč sa toho popísalo už veľa. A všade tam, kde nemáme jasné fakty vzniká priestor na špekulácie. Zhrňme si ale reálne záznamy, ktoré v súvislosti s touto témou máme k dispozícii.

 

 

Prvou „obeťou“ tribečských lesov sa stal v roku 1929 miestny horár Štefan Samšal. Jedného dňa sa vydal na pravidelnú kontrolu rajónu, z ktorej sa už nevrátil. Jeho zmiznutie si ľudia nevedeli vysvetliť, pretože oblasť poznal naozaj dokonale a do dnešných dní sa nenašla ani jediná stopa, akú by bolo určite možné objaviť, pokiaľ by ho napadlo nejaké divé zviera.

 

Rok na to sa podobným spôsobom stratila mladá študentka, ktorá si cez les chcela skrátiť cestu za rodinou. Nemenej sa skloňuje aj meno Waltera Fischera, pracovníka z Baťovho závodu v Partizánskom. Ten sa v roku 1939 vydal na výlet k Čiernemu hradu a odvtedy o ňom nikto nepočul. Pátrali po ňom 3 mesiace až sa objavil v blízkosti Zlatých Moraviec v bezvedomí s rozsiahlymi popáleninami na tele. Žiaľ, následne skončil na psychiatrii.

 

Posledný prípad sa datuje do roku 2012, kedy sa Jaroslav Buránsky zo Žiran vydal na huby a odvtedy ho niet. Podobných prípadov je v policajných záznamoch viac. Mnohé, najmä tie staršie, sú však neúplné a nezrozumiteľné. Ak by ste sa opýtali na názor obyvateľov z okolia pohoria, veľa informácii by ste zrejme nezískali. Neradi sa totiž na túto tému vyjadrujú. Spomínajú sa však aj zvláštne zvuky či záblesky.

 

 

Ako by sa teda dali tieto prípady racionálne vysvetliť? O Tribeči je známe aj to, že sa na viacerých miestach nachádzajú mäkké prepadliská, kde sa vraj v minulosti prepadli robotníci aj s volmi. Podobný osud teda mohol postretnúť aj tých, ktorí doposiaľ v pohorí zmizli. Mohla ich „pohltiť“ zem alebo nešťastne spadli do jednej z početných skalných trhlín, preto sa ich pozostatky nikdy nenašli. A všetky ostatné „legendy“ už dopĺňa len senzáciechtivá myseľ človeka. Alebo je to predsa len inak?reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  Wikipédia, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok