Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. júl. 2020Kamil
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Budova internátu sa mení na nájomné byty
Budova internátu sa mení na nájomné byty
27.06.2018 14:45 Domov
Svit: V budove starého internátu vznikne 84 nájomných bytov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.06.2018 14:45 Domov

Svit: V budove starého internátu vznikne 84 nájomných bytovSVIT – Budova starého internátu bývalej strednej priemyselnej chemickej školy vo Svite sa mení na mestskú nájomnú bytovku.


Lenka Faixová z oddelenia komunikácie a marketingu  uviedla, že s prestavbou budovy sa začalo ešte minulý rok, v súčasnosti realizácia projektu pokračuje. „Prebehli už búracie práce, nasledovala demontáž azbestového obkladu telocvične, ktorá prešla asanáciou, aby vznikli nové parkovacie miesta,“ priblížila Faixová.

 

Na jednotlivých podlažiach už osadili nové okná aj s balkónovými dverami a murujú sa nové deliace priečky. Okrem iného došlo k demontáži starých rozvodov a v súčasnosti prebiehajú práce na nových rozvodoch vody, elektroinštalácie, vzduchotechniky a ústredného kúrenia v jednotlivých bytoch. Objekt už má aj novú zateplenú strechu a začalo sa aj so zatepľovaním severnej a západnej časti bytovky. „V rámci stavebných prác došlo aj k zbúraniu spojovacej chodby medzi samotnou rekonštruovanou budovou a susedným objektom bývalej jedálne,“ doplnila.

 

Po rekonštrukcii, ktorá by mala byť ukončená na jeseň tohto roku, vznikne v budove 84 bytových jednotiek. V prípade, ak nedôjde k neočakávaným komplikáciám, mesto by koncom roka začalo s prideľovaním nájomných bytov. Desať z nich bude jednoizbových, 52 dvojizbových a zvyšok doplnia trojizbové byty.

 

 

Foto: TASR

 

 

„Mesto zatiaľ budovu neodkúpilo, odkúpi ju až po riadnom ukončení stavebných prác, kolaudácii a jej prepisu na list vlastníctva mesta Svit, a to na základe zmluvy o uzatvorení budúcej kúpnej zmluvy. Podľa nej je budúcim predávajúcim spoločnosť TIRAXIM, s.r.o.,“ ozrejmila Faixová s tým, že cena zrekonštruovaného objektu vrátane príslušnej technickej vybavenosti je zmluvne dohodnutá vo výške viac ako štyri milióny eur. Financovanie nákupu odsúhlasili vlani mestskí poslanci prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania, dotáciou z Ministerstva dopravy a výstavby a nebytové priestory vrátane technickej vybavenosti komerčným investičným úverom.

 

Nájomné byty sú primárne určené pre občanov mesta Svit, resp. pracujúcich u zamestnávateľa so sídlom vo Svite. Žiadatelia o pridelenie nájomného bytu musia spĺňať podmienky v zmysle zákona. V súčasnosti je kapacita všetkých 276 nájomných bytov v šiestich domoch vo Svite naplnená a mesto má vytvorený poradovník žiadostí o pridelenie bytov. Celkovo samospráva eviduje 90 žiadateľov. „Dôvodom na výstavbu ďalších bytových jednotiek je najmä záujem občanov mesta, a tiež pracujúcich vo Svite o bývanie v tejto lokalite. Rovnaký záujem majú na tom tiež zamestnávatelia, najmä väčšie firmy a podniky,“ zdôvodnila Faixová.

 

Bývalý internát však nie je vo Svite jediným miestom, kde momentálne vidieť stavebný ruch. Pri futbalovom štadióne vyrastá polyfunkčná bytovka, ktorej stavbu realizuje súkromný investor. Ide o päťpodlažný bytový dom s priestormi na obchod a služby. Súčasťou stavby sú aj nové parkovacie miesta a zeleň, pričom celý priestor vstupu do areálu štadióna bude vynovený a esteticky doladený.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok