Testovaných na slovensku
11742
Infikovaných na slovensku
450
Infikovaných svetovo
1030424
Úmrtí svetovo
54241
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
09.05.2017 12:20 Domov
Svedok na hlavnom pojednávaní v prípade platinových sít opísal priebeh aukcie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.05.2017 12:20 Domov

Svedok na hlavnom pojednávaní v prípade platinových sít opísal priebeh aukcieBRATISLAVA – Výsluchom jedného svedka a čítaním listinných dôkazov dnes na Okresnom súde (OS) Bratislava I pokračuje hlavné pojednávanie v prípade tzv. platinových sít.


Svedok sa v mene jednej spoločnosti, ktorej presný názov si už nespomínal, zúčastnil elektronickej akcie, prostredníctvom ktorej boli platinové sitá odpredané.

 

Pokyn zúčastniť sa aukcie dostal od majiteľa firmy a takejto akcie sa podľa jeho slov zúčastnil prvýkrát. „Aukcia trvala krátko, možno nejakých desať minút, viem, že to nebolo dlho, ale ja si to už nepamätám,“ vypovedal dnes na súde svedok.

 

Nespomínal si už, na ktorom mieste v aukcii skončili, jeho firma však nezvíťazila. „Viem, že na konci tam bol nejaký problém, že majiteľ chcel, aby som tam dal nejakú vyššiu sumu, ale nedalo sa,“ uviedol ďalej svedok. Iný účastník aukcie v pozícii svedka vypovedal o jej priebehu ešte minulý rok.

 

"Po zahájení dražby sa postupne prihadzovala suma za ponúkaný tovar. Dražba bola časovo limitovaná a pred uplynutím času bola moja ponuka vo výške 660.000 eur uvádzaná ako najvyššia. Chcel som ešte pre istotu prihodiť pár tisíc, ale stránka nereagovala. Bol som spokojný s tým, že dražbu som vyhral," vypovedal svedok na súde minulý rok v apríli.

 

Podľa jeho slov však krátky časový úsek po ukončení dražby stránka zrazu "ožila" a víťazná ponuka bola za 667.000 eur, pričom nebola jeho.

 

V prípade možného podhodnoteného predaja tzv. platinových sít Správou štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR prokurátor obžaloval bývalých nominantov SDKÚ v SŠHR – bývalého vedúceho úradníka rezerv Jána K., vedúceho služobného úradu rezerv Juraja L. a znalca Ondreja B. Trojica mužov čelí obžalobe z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku spolupáchateľstvom, v prípade znalca aj z prečinu nepravdivého znaleckého posudku, tlmočníckeho úkonu a prekladateľského úkonu.

 

Podľa prokurátora obvinení vo svojom postavení konali v rozpore so záujmami štátu pri hospodárnom a účelnom nakladaní s jeho majetkom. Pri predaji platiny pod cenu štát podľa obžaloby prišiel o viac ako 2,2 milióna eur.reklama


reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok